.

Повърхностна система на притежателя, SMT, SMD компоненти,Малка автоматична машина за избора и местата на Сид, 0402,0603, BGA, TVM802A

Повърхностна система на притежателя, SMT, SMD компоненти,Малка автоматична машина за избора и местата на Сид, 0402,0603, BGA, TVM802A

BGN 5280.00

Сума
Налично за поръчка


SMT Изберете и Место Машина TVM802 A
Технички Paramater : Спецификации
Верзија
TVM802 A
Применливи PCB
20mm*20mm~340mm*340mm
XY оска движат во опсег
305*350mm
Z оската движат во опсег
15mm
Сместување главата количина
2
Монтажа способност
5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)
Точност, монтажа,
±0.025 mm
Применливи компоненти
0402-5050,СОП,QFN,IC,BGA
Лента ширина
8мм, 12mm, 16mm
Задолжени за хранење телиња
27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)
Вакуум пумпа
15-92 KPA (Mute вид пумпа)
Вакуум пумпа количина
3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)
Напојување
220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)
Просечна работна сила
100w
Тежина
G. W. : 65kg; N.W. : 45kg
Пакување големина
0.51m3
Машина димензија
L 980mm*W 655mm*H 285mm
Видео :
https : //www.youtube.com/channel/UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAPp9 Pa
Пакување :
Стандардни Додатоци : TVM802 A изберете и место машина : 1 Постави Кориснички Прирачник CD : 1 BUC CD диск : 1 PCS USB : 1 BUC Моќ Линија : 1 PCS Завртка Возач : 1 Собата 4 вид млазницата : 1 Сет (Целосно 4 : 503-1, 504-1, 505-1, 506-1) Резервни Делови : 1 Сет(Премачкување : 1 кутија, Клуч : 1 BUC, Надразнување игла : 1 BUC, Триење прстен : Неколку)
Нашите Услуги : време на Испорака : Стоки во парк,откако доби плаќање рок на Плаќање : T/T,Western Union,Paypal Гаранција : Една година

Всичко за продукта

Номер На Модела:
TVM802A
Приложимо ПХБ:
20 mm*20 mm--340мм*340мм
Възможност за монтаж на:
5500шт/час с камера,7000шт/час без нея
Точността на монтаж:
±0,025 мм
Приложими Компоненти:
0402,0606,0805, SOP8 ...QFN
Ширина захранващо :
8мм, 12мм, 16мм
Хранилки:
27
Размер На Машината:
L950*W700*H300mm
Визуална система(надолу) :
Автоматично разпознаване на фидуциарной етикети
Визуална система (нагоре) :
Автоматично разпознаване на компоненти и настройка
източник на захранване:
AC220V ИЛИ AC110V