.

производителите на фризери САЩ, Промишлени фризери, хладилни фризери , стъкло фризери

производителите на фризери САЩ, Промишлени фризери, хладилни фризери , стъкло фризери

BGN 32.00

Сума
Налично за поръчка


замрзнувач производители сад , индустриски замрзнувачи , ладење замрзнувачи , екранот замрзнувачи
ПРОИЗВОД Полиуретан Панели
Нашите полиуретан панели (заклучени или отклучени тип) се инјектира со полиуретан 40±2 кг/м3 помеѓу полиестер, обложен две поцинкуван челик листови кои имаат 0.3~0.8 mm дебелина за избор. Ѕидот и таванот панел стандард површината е полиестер сепак врз основа на вашите барања и ние ќе можат да аплицираат Zincalume, нерѓосувачки челик , алуминиум и Galvaniz површина. Ѕид панели се произведени во таков начин со цел да се избегне термички мост.
Ладна Соба Полиуретан ( СТП) Сендвич Панели
Дебелина
50, 75, 100, 150 , 200 мм
Густина
38 - 40 – 43 – 46 кг / м3
Ширина
960mm
Заеднички
Camlock (јазик и жлебот)
Плоча
Надворешни е боја или челик не ' рѓосувачки челик или Алуминиум (Малтер врежана или pre-обоен)
Употреба
Вол & Кат & Таванот
Врата
Лизгачки вратата и Нишалка врата
Одиме во замрзнувач Големината и температурата може да се направи во согласност со клиенти барања
0 °C ~ + 22°C : Комуникација Станица, Печурки Растенија, Лекови За Складирање, Преработка Соба, Пакување Соба
-5 °C ~ + 5 °C : Пред-Ладење, Се Задржи Свежа,
-10 °C ~ -20 °C : Ладилник За Складирање
-25 °C ~ -30 °C : Ниска Температура за Складирање, брзо отиде к-Замрзнување
-35 °C ~ -50 °C : Експлозијата Замрзнувач, Брз-Замрзнувач
ДЕТАЛИ НА ПАНЕЛ ЗАЕДНИЧКИ
Ладна соба вратата панели се соединил со помош на јазикот и ритам и заклучен заедно со camlock на секоја страна од панелот за да се обезбеди воздух тесни зглобовите.
* Кам-заклучување дизајн fastener да се инсталира со ладна соба цврсто и силно
* Силика гел се користи на ладно соба вратата панел на работ на заедничките делови на секој сендвич панел за да се обезбеди совршена запечатување да се избегне ладење на воздухот истекување од кул roomor влага во внатрешноста на СТП изолирани панел за најдобрите ладење и чување замрзнати резултат
ВРАТИ
1).Нишалка врата и Лизгање вратата на располагање.
2).Нишалка врата : Прирачник, Автоматски достапни итн.
3).Вратата панел направен со посебни притискање технологија СТП материјал.
4).Рамка на врата : боја или челик не ' рѓосувачки челик.
5).Со Грејач и анти-заглавени систем.
Шарки врати се на разни видови како што е единствен лист или двоен лист , се преклопуваат или рамна . Овие врати се
секогаш отворени во надворешно насока кон или на лево или на десно .
ГЛАВНАТА APPLACATIONS
Хотели , болници , крв банки , живина колење и обработка, aquaculture и обработка, одгледување печурки, земјоделски производ обработка, производство на млеко, фармацевтски обработка и логистика, пијалаци производство и преработка, производство на пиво производство и ладење, големи логистика, складирање, хемиски производ ладење, кожа производство, шприцоване, машина за ладење, челик ладење, комуникациска опрема,брод производство и повеќе.
ПРЕТХОДНИТЕ ПРОЕКТИ
ЗА ГРУПА
Hangzhou ПОЗНАТИОТ Челик Инженеринг Co.,Ltd. се фокусираат на различни структурни челична конструкција и челик поврзани со
производи снабдување. Под поддршка на структурните гигант Hongfeng Индустриска Група, ПОЗНАТИОТ доби многу
странски проекти од проектот за инженеринг, изработка, логистичка и инсталација водство итн. и да стане повеќе
професионалец во странски проект работа, посебно во САД-ЕУ стандард инженерство и проектен менаџмент аспекти.
Компанијата зафаќа површина од 360,000 квадратни.м. со регистриран капитал од 100 милиони Јуани и вкупната актива на 970
милиони Јуани. Тоа поседува напредни професионални за производство на опрема за сите автоматизација линија за производство на H тип
која е најнапредна во домот, цевки решетка структура, boxbeam линии за производство, ЦПУ хидраулични удирање posterior
сечење C тип челик, Z тип на линии за производство на челик, вертикална цвест 360-степен whipstitch покривот одбор на скриени копчето
тип, времето одбор линии за производство и метал сендвич панел линии за производство, итн.

Всичко за продукта

Тип:
Врати И Дограма
Номер На Модела:
960