.

Въглеродни влакна, странични огледала за обратно виждане капачки капачки за Audi A6 C7 2012- A6 13-16 пълна подмяна на стил

Въглеродни влакна, странични огледала за обратно виждане капачки капачки за Audi A6 C7 2012- A6 13-16 пълна подмяна на стил

227.73
BGN 196.00 -14 %

Сума
Налично за поръчка


9085 Контактирајте не за било какви прашања ,вклучувајќи ја и цената
Answer : ___________________________ Note :
Ако Не изберете "Бродови Од : Кина", Без ДАНОК ќе се наплаќа.
1. Ве молиме љубезно ни остави 5 ѕвезди позитивни повратни информации и споделување на нас слики ако ги задоволи нашите производи и нашите услуги. 2.Ние сме производител кој произведува над илјада модел на делови за автомобили . имаме строга КК пред секоја пратка .Ние сме производител кој произведува над илјада модел на делови за автомобили . имаме строга КК пред секоја пратка . 3.Но, ако најдете било каков проблем и штета за дел , ве Молиме, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напуштат повратни информации . (Ние препорачуваме да се направи инсталација во вас локална работилница. овој професионален вештини и carefulness е потребно.)
НАСТАВА
Карбонски влакна е исклучително силен и мала влакна-засилен полимер кој содржи јаглерод влакна. На polymeris најчесто епоксидна,најсилниот и најскапите на овие адитиви, јаглерод nanotubes, се содржани во некои првенствено полимер безбол палки, делови за автомобили, па дури и голф клубови, каде економски оправдани.
На "карбонски влакна" материјал е само парче ткаенина. Вие не може да го направи било која форма надвор од неа без некој вид на поддршка. Ние ги користиме fiberglass поддршка за изградба на скелетот.
Опис
1.карбонски влакна автомобил rearview огледало покритие за Ауди .
2.100% Сосема Нов автомобил rearview огледало маска,никогаш не се користи.
3.Текстура на 3 K twill ткаат карбонски влакна.
4.Издржливи материјали отпорни на УВ, вода, нечистотија, маст, сол, лесна киселина и масло.
5.Мала тежина и издржливост автомобил страна огледало маска, различни оптички линија доаѓа од различни точки на гледање.
6.Не треба да се наслика на сите. Тоа ќе ви даде спортски изглед без да се прави тоа премногу агресивни.
7.За разлика од други материјали карбонски влакна компоненти бара многу вешти прирачник за работа. Секој слој од карбонски влакна мора да биде внимателно поставени во одредена секвенца. Ова не само што го зголемува трошоците, но исто така, бара многу квалификувани изработка.
Fitment
Одговара за Ауди А6 C7 2012 2013 2014 2015 2016 година
A6 2013 2014 2015 2016 година
Инсталација
Целосна замена директни гром на инсталација, нема промени се потребни.
Фотографии
Клиентите Прашање и Одговор
1, П : Како да потврди дали овој производ се вклопува во мојот автомобил или не ?
О : Доколку не се сигурни за fitment, ве молиме контактирајте го и испратете ни го вашиот автомобил слики(напред, назад и за целиот автомобил слики), тогаш ние ќе ги провери одговара или не.
2, П : дали Е ова вистинскиот 100% целосна карбонски влакна материјал и сува јаглерод ?
A : нашите производи се навлажни јаглерод,што е 2 слоеви fiberglass, еден слој вистински јаглерод.
3, П : сликарство вклучени/дали ви обезбеди сликарство ?(НЕ за карбонски влакна)
A : Unpainted производ е priming сива или црна боја. И ние не обезбеди сликарство услуга. За да се избегне боја разлика гребнатини и за време на испорака или инсталација, ние силно препорачуваме да го сликам во вашата локална автомобил измена продавница по инсталацијата.
1, П : дали Е ДАНОК се вклучени во цел полнење ?
A : Купувачот е одговорен за плаќање на било локалните Обичаи даноци.Ако вашиот објект беше вратен поради царински прашања, ние само може да наплата за ОБЈЕКТОТ ДЕЛ, па ве молиме следете го вашиот парцела постојано, откако се добие царински проблем,
ве молиме контактирајте со нив во времето за да се избегне враќање, или ние само може да наплата објект дел откако се врати.
2.П : колку данок што треба да се платат ?
А : Во Европска земја : сите предмети треба увозни давачки, што е 35-45 евра врз основа на нашите мали комерцијална фактура
Во САД на пазарот : сите предмети не треба да се плаќаат увозни давачки, ако вкупниот комерцијална фактура, што е помалку од 1000како што е нашата фактура износ ќе биде 200па во САД на пазарот не треба да плаќаат данок.

Всичко за продукта

търговска марка:
HSPEED KSLINE
Модел Година:
2012 2013 2014 2015 2016
Името На Модела:
TJC-XP1262
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
Дължина На Продукта:
100m
Широчина На Елемента:
10m
Височина На Продукта:
10m
Тегло На Продукта:
1kg
Диаметъра На Продукта:
0.5inch
Вид На Материала:
Въглеродни Влакна
специални характеристики:
Украса
Тип Елемент:
Огледало И Калъфи