.

модул iBeacon Bluetooth 4.0 МОЖНО подкрепа сензор за позициониране близкия поле безжична придобиване на

модул iBeacon Bluetooth 4.0 МОЖНО подкрепа сензор за позициониране близкия поле безжична придобиване на

9.79
BGN 8.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка

i Beacon Модул Bluetooth 4.0 РАНЛИВИТЕ Поддршка во Близина на областа за Позиционирање Безжичен Сензор за Стекнување на
Опис :
Овој модул е за apple i OS 7.0 или андроид 4.3+,bluetooth 4.0+
BT Верзија : Bluetooth Спецификацијата V4.0 РАНЛИВИТЕ
Испраќање и примање не бајти граница.
Работна фреквенција : 2.4 GHz бенд ISM
Модулација метод : GFSK(Gaussian Frequency Shift Внесување)
RF Моќ : -23dbm, -6dbm, 0dbm, 6dbm, може да го менува преку НА
Командата НА+POWE.
Брзина : Асинхрони : 6 K Бајти
Синхрони : 6 K Бајти
Безбедност : Автентикација и енкрипција
Услуга : Централна и Периферна UUID FFE0,FFE1
Моќност : +3.3 VDC 50m A
Голем дострел : Отворен простор во кој има 30 Метри
Моќност : Во режим на спиење 400u A~1.5 м-р, Активниот режим 8.5 м-р.
Работна температура : -5 ~ +65 Centigrade
Големина : 24.8 mm x 24.8 mm, дебелина 7.5 mm
Батерија тип : CR2032(ЗАБЕЛЕШКА : батеријата не се вклучени)

Всичко за продукта

търговска марка:
мрмракет
Съвместим Марка/Модел:
Няма