.

CCDCAM 100M подводна камера 2MP 1080P AHD помещение за басейна

CCDCAM 100M подводна камера 2MP 1080P AHD помещение за басейна

BGN 762.00

Сума
Налично за поръчка


1. Подводни фокус должина треба да се размножуваат со 1.33(2.1 мм,3.6 mm 4.2 мм леќа опционално)
Затоа што платформата не имаат посебни леќи на камерата копче,
ние во собата 4.2 мм леќа како 4mm, пот en цел 4mm леќа, всушност е 4.2 мм леќа
2. Време на испорака 2weeks , ве молиме да се прошири на времето за испорака кога ќе се нареди.
Овој производ треба да се носат на строги притисок тест, времето за испорака е релативно долга,
ве молиме почекајте трпеливо кога ќе се нареди.
3. Терминалот на кабелот треба да биде парафински печат за да се избегне вода приходи за време на инсталацијата.
1080 P AHD 100 Подводна Камера за Морски и пливање следење
1/2.7 инчен 2 Megapixel прогресивно скенирање CMOS
25/[email protected] P(1920x1080) AHD излез
IP68, Макс. вода, длабочината : 100m
Камерата отворот агол : 2.1 мм леќа @ 150degree
3.6 мм леќа @ 80 степен
4.2 мм леќа @ 70 степен
Домување материјал : 316 L не ' рѓосувачки челик
Зајакнато сигурносно стакло (ESG)
Подводниот нерѓосувачки челик домување се обезбедува тешки и сигурна заштита од вода, нафта и прашина.
Домување со прикажување на прозорецот на стврднат сигурносно стакло може да се користи како подводна камера на длабочина до 100m.
Нејзините апликации се главен - ly во индустријата, научно набљудување од страна на naturalists,
или инспекција на отпадни води и за вода - системи за управување.
Должината на кабелот може да се прилагоди индивидуално барање до максимум 100 м.
AHD камера користете CAT6 кабел, наместо на коаксијален кабел , интерфејс како на сликата подолу.
*Терминалот на кабелот треба да биде парафински печат за да се избегне вода приходи за време на инсталацијата.
Модел на EC-AHD2056 U Камера тип 1080 P AHD Подводна камера Image Sensor 2 мегапикселна 1/2.7" CMOS Сензор Ефективни Пиксели PAL : [email protected] NTSC : [email protected] Резолуција 1920x1080 Мин.Осветлување Боја 0.01 Лукс/Ф1.4 Електронски Shutter 4/25-1/45,000 s Леќа 2.1 мм леќа @ 150degree
3.6 мм леќа @ 80 степен
4.2 мм леќа @ 70 степен Видео излез 1 CH AHD Видео излез Работата на животната средина -10 ° ~60 ° Напојување 12 V DC±10% BLC Авто BLC Белиот Баланс Автоматски Баланс на Белата боја Max пренос на далечина 300 m Домување 316 L не ' рѓосувачки челик и зајакнато сигурносно стакло ( ESG )
Подводниот нерѓосувачки челик домување се обезбедува тешки и
сигурна заштита од вода, нафта и прашина. Водоотпорен Критериум IP68 Камера Големина 64x64x68mm Нето тежина 0.65 kg + кабел X 0.12 kg/m
2203 парче ДОЛАРИ 54 / парче парче парче
765

Всичко за продукта

Размер На Сензора:
с кабел 5 метра, кабел 10 м, с кабел 15м, с кабел 30m, с кабел 45 м, с кабел 60м, с кабел 80м, с кабел 100м
Сигналната Система:
PAL, NTSC
Се:
3,6 mm, 4 mm, 2,1 мм
търговска марка:
CCDCAM
висока разделителна способност:
1080P (Full HD)
специални характеристики:
Водоустойчив / Атмосферостойкий
Съобщение:
Затворена система / кабелна видеонаблюдение
Консумирана Мощност(W):
Поддържани Операционни Системи:
No
Сензор:
CMOS
Номер На Модела:
EC-AHD2056U
източник на захранване:
Нормален
Източник На Захранване(В):
12V
Мрежов Интерфейс:
Няма
Размери (Д х Ш х д) (mm):
64x64x68mm
Формат За Компресиране На Видео:
H. 264
Тип:
Камера
Стил:
подводна камера
ТЕХНОЛОГИЯ:
IP68
Обектива (мм):
Обектив 2.1 мм/3.6 мм/4.2 мм
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана 316L IP68
Стъкло:
Закалено стъкло (ESG)
кабел:
Промишлени локални мрежи; заявление-температурен диапазон
Минута. Осветление:
0. 01Lux/F1. 4(Цвят)
Макс андерверер дълбоко:
100м