.

360 градуса IP камера 3MP рибешко око 3D панорамен 1080P WIFI PTZ камери за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 3D VR IP видео камера камера аудио отдалечено наблюдение на дома

360 градуса IP камера 3MP рибешко око 3D панорамен 1080P WIFI PTZ камери за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 3D VR IP видео камера камера аудио отдалечено наблюдение на дома

135.98
BGN 125.00 -8 %

Сума
Налично за поръчка


360 степени Камера IP 3 MP Рибино Око 3 D Панорамски
1080 P WIFI PTZ видео надзор 3 D VR Видео IP Kamera Cam Аудио Далечинско Следење Дома
* 360 степени Панорама + 3 D VR + WIFI & Жичен RJ45 + ТФ-Картичка Слот + двонасочна Аудио
*Мулти Агол Следи : Mode 1 : Електронски PTZ, Режимот 2 : Панорамски, Режимот 3 : Коридор, Режим 4 : Tranditional Сплит Екранот
*1/3 Инчен CMOS Сензор, Резолуција : 1536 x 1536, Леќа 1.19 mm Визуелна Агол 360 степени, 3 MP HD
*Една Камера = 4 до 6 парче заеднички камера
Имајте на ум : Тоа е електронско зумирање, одзумирате, не се оптички зум. Ако лизгајте го прстот зумирате на мобилен екран или апликација авто - зум, во,
тоа ќе ги намали видео слика дефиниција.
Карактеристики :
*Електронски PTZ, можете да ја прилагодите следење слики слободно и изберете агол сакате преку телефон СТАН.
*360° целосен приказ, го прави нова визија и повеќе белиот свет.
* HD преземање на фотографија и видео-снимка, се појасно и повеќе течност.
*Движење откривање функција.Камерата ќе се предизвикани да слика кога ќе се открие нешто што се движи,а потоа притисни фото пораки на телефон СТАН.
*Вграден МИКРОФОН и звучник за 2-начин аудио.
*Поддршка IR ноќ визија, МО на далечина може да достигне до 10 метри.
*IR-НАМАЛУВАЊЕ на двоен филтер. Автоматско префрлување помеѓу ден и ноќ, враќање јасна вистинската боја.
*Android/iphone мобилни далечински видите било каде во секое време. (PC Верзија поддржува само WIN7)
*Поддршка на Безжичната Wifi конекција и Жичен Етернет Кабел
*Со P2 P Серверот Технологија, без комплицирани порта мапирање или не DDNS поставките што се потребни.
*H. 264 видео компресија, повисоки дефиниција слика и малку пониска стапка.
*Поддршка на висок капацитет за складирање, максимална поддршка 64 GB ( ТФ-Картичка не се вклучени).
*Изглед дизајн е исклучителна и прецизен.
Спецификации :
Напојување : DC 12 V, AC110 V-240 V, (Адаптер не се Вклучени)
Мега Пиксели : 3 MP
Резолуција : 1536 x 1536
Леќи на камерата : 1.19 mm
Визуелна Агол : 360°
Ден/Ноќ : Автоматски
Електронски PTZ хоризонтална : 0°~360°,вертикална : -90° ~90°
Mini.Осветлување : 0.02 Лукс(F2.0,AGC НА) ,0.Лукс со IR
Видео Компресија : H. 264
Аудио Компресија Stream : Авто-прилагодување
Интерфејс : RJ45 10 M/100
Безжичната Мрежа Протокол : Wi-Fi(IEEE802.11b/g/n)
Складирање : Поддршка Max 64 G Микро SD картичка (не се вклучени)
IR растојание : 5-10 M
Потрошувачка : 3 W(MAX)
Работна Околина : -10℃-50℃ 95%RH
Камерата Големина : Прибл. 16.5*15.5*4cm(L*W*H)
Камерата Тежина : Околу. 258g/9oz

Всичко за продукта

IR Distance(m):
10m
Действие На Сигнала На Алармата:
Локална Аларма
ТЕХНОЛОГИЯ:
Инфрачервен
Формат За Компресиране На Видео:
MPEG4, H. 264
Сензор:
CMOS
Поддържани Операционни Системи:
Не, Windows 7
Поддържани Мобилни Системи:
iPhone OS, Android
търговска марка:
Чуан Вей
Ъгъл На Видимост (Градуси):
360°
Номер На Модела:
XV-02AR
висока разделителна способност:
3,0 мегапиксела
Аудио изход:
1CH RCA
Обектива (мм):
1.44 мм
Съобщение:
IP / мрежа за безжична връзка
Стил:
Куполна Камера
Цвят:
Бял
Размери (Д х Ш х д) (mm):
16.5*15.5*4 СМ (Д*Ш*В)
is_customized:
No
Монтиране На Стена:
Таван
Мрежов Интерфейс:
Wi-Fi / 802.11/b/g
Тип:
ip камера
Марка Сензор:
SONY
Инсталация:
Таван
Консумирана Мощност(W):
3W
Източник На Захранване(В):
DC 12V
специални характеристики:
PVC