.

HQCAM Full HD 1080P mini IP Camera monitor audio ip камера mini P2P Plug и Play ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ PIR Camera ПР 3.7 mm обектив мрежова IP камера

HQCAM Full HD 1080P mini IP Camera monitor audio ip камера mini P2P Plug и Play ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ PIR Camera ПР 3.7 mm обектив мрежова IP камера

92.80
BGN 82.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка


Спецификации :
Full HD 1080 P Мини IP Мрежа Камера
Опремени 3.7 мм леќа
Висока резолуција, презентирање на свежи, јасни слики.
Поддршка автоматска промена на бојата, камерата не поддржува инфрацрвена ламба .
Поддршка на различни информации надредениот (како што се : ИДЕНТИФИКАЦИЈА, IP DDNS и така натаму) лесен за ракување
Воведување на напредни H. 264 HP видео компресија, постигнување на ултра-ниска бит-стапка, врвен high-definition квалитет на слика.
Поддршка за dual-крак
поддршка на различни мобилни долги следење i Phone,Windows Mobile, Black Berry,Symbian, Андроид
Поддршка ОДНОСНО
поддршка авто електронски shutter, се прилагодуваат на различните мониторинг на животната средина
интернет и СМС поддршка на централниот софтвер за управување,обезбедување на ПАКЕТИ развој
поддршка HVR/NVR конекција во согласност со ONVIF2.0
supportaudio, Надворешен микрофон(микрофонот на камерата школка надвор од снимањето ефект е подобро.
Спецификации 2.0 ПРАТЕНИК мини микрофон ip камера Систем Структура Вградени RTOS,dual-core 32bit DSP(Hi3516 C),чиста тешко компресија,мониторите сензор 1/2.8" ултра-ниско осветлување CMOS HI3516 C CMOS сензор Мин осветлување Боја 0.01 Лукс/Ф1.2; Б/W 0.001 Лукс/Ф1.2; Видео Обработка Х. 264,поддршка за dual-поток,AVI; 0.1 M~6 Mpbs променлива; 1~30f/s променлива; Слика излез Главниот проток : 1280*1080 1280*960;; Под-крак : 704*576; Аудио интерфејс 1ch intput,ниво 2 Vp-p, отпорност 1kΩ, поддршка звук pick-up текст;1ch излез,ниво 16Ω,30mw,поддршка слушалки или засилувач; Аудио Обработка Г. 711, поддршка bidrectional говор,аудио и видео синхронизација; Мрежен интерфејс 1*RJ45,10/100;поддршка RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/UPn P итн фото отпор фотографија отпор интерфејс, поддршка фото отпор влезниот сигнал и слика,IR-НАМАЛУВАЊЕ, инфрацрвена светлина врски; USB интерфејс 1*USB,поддршка за WIFI/3 G безжични проширувањето(ова камера имаат само audip и wifi функција) Интелигентни Стандард интелигентни видео анализа функции Услуга функции за Поддршка на ВЕБ,OSD,на видео во живо пренос,поддршка движење откривање и IO аларм центар потсетници, како и екран pop-up) врска; JPEG фотографирање;обединета клиентот далечинско следење на софтвер,MYEYE;совршени ПАКЕТИ; ONVIF Поддршка Мобилни следење Поддршка мобилни следење i Phone, Windows Mobile и Black Berry Symbian Андроид Моќ DC12 V моќ влез интерфејс димензии 40x40x26mm
Продажба, испорака и политика на враќање :
1, ве Молиме да се разбере она што сте ги купиле, ќе треба да го прочитате нашиот ОГЛАС,условите јасно.
2, Ние ќе ја објавите вашите елементи од рок од 2 работни дена по исплата потврди.( Времето за испорака е околу 5-7 работни дена од EMS , 3-5 дена од DHL,7-21 работни дена од регистарот пошта).
3, Ние ќе ви испратиме следење на број во рок од 24 часа по ставка испратени надвор.
4, Сите предмети и додатоци е ново и ќе биде двојно тест beforeshippment.
5, Било увозни давачки и локалните даноци е купувачот одговорност(ние ќе ја објавите вашиот објект надвор како "подарок)" со ниска вредност, така што може да ви помогне да заштедите на данокот.
6, Pls слободно контактирајте со нас во рок од 3 дена, ако сте го добиле било погрешно или погрешни предмети.(ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да го реши проблемот

Всичко за продукта

Размер На Сензора:
1/2.8
Ъгъл На Видимост (Градуси):
90°
търговска марка:
HQCAM
Номер На Модела:
Седалище-179261056
ТЕХНОЛОГИЯ:
Булавочное дупка
Минимално Осветление (Lux):
0.01
Сензор:
CMOS
Съхранение:
Няма
IR Distance(m):
NO
Поддържани Операционни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Mac os,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
Монтиране На Стена:
страна
Размери (Д х Ш х д) (mm):
62 * 48 * 110mm
Формат За Компресиране На Видео:
H. 264
висока разделителна способност:
1080P (Full HD)
Поддържани Мобилни Системи:
Symbian, Windows Mobile
Цвят:
Бял
източник на захранване:
Нормален
Стил:
Мини Камера
Източник На Захранване(В):
DC12V
Тип:
ip камера
Съобщение:
IP / проводна мрежа
Инсталация:
страна
Консумирана Мощност(W):
3W
Мрежов Интерфейс:
RJ-45 10/100 Mb Ethernet слот
Обектива (мм):
3,7 мм
специални характеристики:
Пир
висока разделителна способност:
1080P
отдалечен достъп:
DDNS, софтуер, P2P
Клавиш:
Камера С Детектор На Движение Pir
Стил:
празник-място
Видео:
Компресия H. 264
Мрежа:
1 x RJ45, 10 / 100M, поддръжка RTSP / FTP / PPPOE / DHCP / DDNS / NTP / UPnP
Сензор:
1/2. 8 cmos Ultra-low-illumination
Размер:
62 * 48 * 110mm
Аудио:
подкрепа за микрофон