.

CTVMAN POE Splitter Power over Ethernet Adapter DC 12V IEEE 802.3 af 10/100 Mbps Rj45 порт за IP-камера за наблюдение на мрежата

CTVMAN POE Splitter Power over Ethernet Adapter DC 12V IEEE 802.3 af 10/100 Mbps Rj45 порт за IP-камера за наблюдение на мрежата

13.92
BGN 11.00 -21 %

Сума
Налично за поръчка


CTVMAN РОЕ Splitter Моќ над Ethernet Адаптер DC 12 V IEEE 802.3 болест 10/100 Mbps Rj45 Порта За Мрежна Безбедност Надзор IP Камера
10/100 Рое Splitter Кабел 15.4 W
Breif Преглед
1x 10/100 Mbps RJ45 портата
Поддршка IEEE 802.3 болест Ethernet моќ стандард
10/100 пренос на податоци
12 V DC напон, кој се користи за разни мали мрежни уреди
Спој заштита за заштита на поврзан уред
Врвен квалитет на дизајн, стабилен и сигурен
Технички Карактеристики
Напојување Typ : 1/2(+),3/6(-);4/5(+),7/8(-) напојување
РОЕ Влезен Напон : 12 V
DC Тековната Излез : 1.25 Еден(Макс)
Конектор : 1 X RJ45(влез/излез)
1 X DC излезна порта
Мрежен Медиум : Cat5(UTP)или повеќе
Protocal : IEEE 802.3 болест Моќ преку Етернет
Го оценувате : 10/100
LED Статус : Рое моќност индикатор светлина
DC излезна моќ индикатор светлина
Порта за Заштита : Исполнат IEC61000-4-2(ESD)±15 KV(воздух), ±8 KV (контакт);
Компатибилен со 8/20us,24 A(12 A)
Сертификати : CE,FCC
Димензија : Dxšxv : 505x35x30mm
Работна Температура
Температурата на работа : 0~55℃; Температура на Чување : -20~70℃; Работа Влажност : 90%, не-кондензирање;Чување Влажност : 95%, не-кондензирање
Со Нарачување Белешки
Стандардното напојување тип е крајот век (1/2, 3/6 линија парови), среден век (4/5, 7/8 линија пара) може да се прилагоди.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
POE3201
търговска марка:
CM03E02MWI