.

Pointsetta цвете бродерия кръпка 2.26 широк / весел / Feliz / риза на петна

Pointsetta цвете бродерия кръпка 2.26 широк / весел / Feliz / риза на петна

BGN 20.00

Сума
Налично за поръчка

Pointsetta цвет везови печ
Како да се користи
{1} извади вез закрпи и панталони(облека/торби/чевли/книги/други занает) кои ќе се пеглаат на. Подготви железо.
{2} се Исчисти дел што се случува да се пеглаат на. Стави парче на десната страна. Стави ја страната со топлина печат поддршка директно на панталони.
{3} се Прилагоди на температурата на железо, на 150 степени. Железо печ на сила назад и напред за околу 15-25 секунди.
{4} По околу 10 минути, кога печ се врти ладно, дали таа е фиксна силно. ако не, обидете се повторно, како и над истиот начин.
бесплатен превозот е Кина Пост Воздух Mail, тоа обично трае со 25-35 дена да повеќето земји,тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции.

Всичко за продукта

Вид На Продукта:
Пластира
Характеристика:
Ръчна Работа, Опазване На Околната Среда
Стил:
Ютия-На
Размер:
2.26 wide X 2.28 high
Номер На Модела:
101a_341
Техника:
Бродирана
Вид На Продукта:
на пластира
Характеристика:
Бродирана
Technice:
Пришейте или погладьте напред
Размер:
2.26 wide X 2.28 high
Стил:
Персонални
Номер На Модела:
101a_341
Брой:
10
Материал:
Плат
Място на произход на стоките:
Китай
is_customized:
Yes