.

Мазна четвърт на розови и бели ивици дизайн на печатни памучни тъкани за кукольной дрехи занаяти шиене Тераниловых тъкани рокля

Мазна четвърт на розови и бели ивици дизайн на печатни памучни тъкани за кукольной дрехи занаяти шиене Тераниловых тъкани рокля

1.60
BGN 1.00 -37 %

Сума
Налично за поръчка


Следи за да Добиете Подарок
"Ве молиме следете мојата продавница. Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 подарок. "Teramila Тим на октомври 1, 2017
Ако кликнете на "следат" копчето на teramila насловна страница за да следите нас, ќе добие 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 Подарок.
Ве молиме не заборавајте да оставите порака "јас го следам" кога ставање ред, па подарок може да ви бидат испратени.
Бренд Ткаенини : TERAMILA
Име на производ : памучна ткаенина парче.
Материјал : 100% памук. тенка,не густа.
Употреба : погоден за шиење играчки, tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети и други шиење проекти, почетник пракса
Пакет Содржина : 1 парче
11 Пре-сече Големини се достапни,тие се
5cmx50cm , 20cmx25cm , 30cmx30cm , 25cmx25cm 100 cmx100cm 40cmx50cm 25cmx150cm 20cmx50cm 50cmx50cm 50cmx100cm
Овие се пре-сече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.
За големината 50cmx150cm,100cmx150cm,ткаенина ширина е 150см, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.
На пример :
Цел 1 парче, се сече 50cmx150cm (половина метар)
Цел 2 парчиња, се сече 100cmx150cm ( еден метар)
Цел 3 парчиња, се сече 150cmx150cm ( еден метар и половина)
Цел 4 парчиња, се сече 200cmx150cm ( два метри)
И така натаму..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.
5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми цел или да го откажете цел.
6) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.

Всичко за продукта

Цвят:
5x50, 20x25, 30х30, 25x25, 100x150, 40x50, 25x150, 50x150, 20x50, 50x100, 50x50, 100x100
Техника:
Тъкани
Материал:
100% памук
Стил:
Обикновена
търговска марка:
ТЕРАМИЛА
Вид На Продукта:
Друга Кърпа
Модел:
Пишеща машина
Ширина:
150cm
Тип Замшевой Тъкан:
no
Характеристика:
Еко-Содружественный
Нетканая Техника:
no
Вязаный Тип:
no
Тип:
Обикновена
Подходящ за:
мозайка,scrapbooking, кукли, занаяти
Измерване на размера на:
CM
Грешка на рязане:
Около 1-2 см
Начин на доставка 1:
Ако общата сума на по-малко от 5 USD, изпратете неотслеживаемой въздушна поща.
Начин на доставка 2:
Ако общата сума е 5 USD или повече, изпратете проследена въздушна поща
Моля, обърнете внимание:
когато общата сума под 2 щатски долара, не мога да изпратите. Моля увеличете или отмени