.

Филтър за вода Vontron ULP3012-400 жилищна 400 gpd RO мембрана за система за обратна осмоза домакински пречистване на вода ФНИ

Филтър за вода Vontron ULP3012-400 жилищна 400 gpd RO мембрана за система за обратна осмоза домакински пречистване на вода ФНИ

95.84
BGN 84.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка


Filtros де Agua,Filtros de Casa,Замена на Филтрите,Filtro став dispensador де agua, equipo de ósmosis, Filtración,tratamento де esgoto,tratamento де agua ,esgot,Purificador,filtro que,терминал прочистување,вода филтер терминал прочистување на вода и систем за прочистување вода,прочистување вода филтер,лични филтер за прочистување вода,вода за прочистување на отворено,преносни за прочистување вода,лични прочистување вода,филтри за вода за домаќинство,нерѓосувачки челик, филтри за вода за домаќинство,филтри за вода за дома,филтри за вода пред-филтрирање,моб филтри за вода,филтри за вода uf вода прочистувач,филтри за вода голема сина,комерцијални филтри за вода,чиста вода за машини,газирани вода машина,алкална вода машина,вода филтер стомна,вода диспензерот vontron,sorekara,omelaiya,прочистувач на вода за дома,ув вода прочистувач ,отворено прочистувач на вода ,вода филтер прочистувач ,минерална вода ro прочистувач на вода,филтер прочистувач ,nsf филтер Ел filtro де agua,Filtro purificador де agua Ел filtro cerámico está hecho de,Filtro purificador де agua став ducha о ба?ера,Filtro cerámico - filtración,,Equipo de ósmosis inversa 5 etapas,Membrana де ultrafiltración став equipos де ósmosis 50 GPD,Purificación por ósmosis Inversa,Más producción де agua membrana 50 БДП,Membrana 50 GPD válida став casi todos лос equipos де ósmosis inversa del mercado. Fabricada един poliamida, filtra y separa лас продажбата y minerales presentes en el agua.систем за прочистување вода реверзна осмоза,реверзна осмоза вода и систем за прочистување на машина,за прочистување вода реверзна осмоза,за прочистување вода ro систем,филтри за вода за домаќинство uf вода,филтри за вода за домаќинство реверзна осмоза,ro мембрана домување,ro мембрана 75 gpd,ro мембрана реверзна осмоза,вода филтер ro мембрана,ro мембрана 100,ro вода филтер,ro вода филтер додаток,ro вода систем,филтри ro ,ro филтер систем ,атирови филтер осмоза,vontron мембрана,Filtro став Purificadores,Membrana де ultrafiltración став equipos де ósmosis 50 GPD,
2016 Нов Стил Vontron ULP3012-400 Станбени Вода Филтер + 400 gpd RO Мембрана која се Користи За Реверзна Осмоза Систем
+ Домаќинство Вода Прочистувач +NSF/ANSI
Прочисти различни квалитети на општинската wate вода за Пиење за ресторани вода за Пиење вендинг машини Аквариум за третман на вода Омекнат вода за домови, хотели, трговски laundries и автомобил мие Пост-третман на deionized вода Чиста вода за лекови, лаборатории и електроника Хемодијализа Масло/вода separatio Иновативни тенок слој композитни мембрана дизајн Обезбедува висок степен на одбивање стабилност дури и со висок TDS Помалку fouling, Помалку фреквенција чистење и Повеќе конзистентен 100% сува мембрана максимизирање рок на траење Пониска потрошувачката на хемиски и подолг живот Стандардни димензии за да се вклопи во најчесто availalbe куќишта Подобни за NSF

Всичко за продукта

Време за излизане на пазара:
2011
Почистваща Позиция:
Системата Терминал Почистване
търговска марка:
PurHome
5 Степенна Филтрация:
ДА
Воспользуйся:
Битова Предварителна Филтрация
Мощност (W):
400GPD
Тип на машината води:
Пречистване На Вода
Напрежение На Тока (В):
няма батерия
Тип:
Обратна Осмоза
Цвят:
Сини
Изход Вода (Литър / Минута):
1.0
Материал:
Мембрана RO
Изисквания За Качество На Водата:
Градска Вода
документ:
CE, RoHS
Инсталация:
Кухня / Стена/Плот
Брой патрони филтър:
1
Функция:
Директен Напитка
Номер На Модела:
УЛП3012-400
is_customized:
Yes
Име:
Вонтрон