.

Филтър за вода 400gpd RO мембрана GT-3013-400 за система за обратна осмоза за пречистване на водата ФНИ

Филтър за вода 400gpd RO мембрана GT-3013-400 за система за обратна осмоза за пречистване на водата ФНИ

92.64
BGN 82.00 -11 %

Сума
Налично за поръчка


Filtros де Agua,Filtros de Casa,Замена на Филтрите,Filtro став dispensador де agua, equipo de ósmosis, Filtración,tratamento де esgoto,tratamento де agua ,esgot,Purificador,filtro que,терминал прочистување,вода филтер терминал прочистување на вода и систем за прочистување вода,прочистување вода филтер,лични филтер за прочистување вода,вода за прочистување на отворено,преносни за прочистување вода,лични прочистување вода,филтри за вода за домаќинство,нерѓосувачки челик, филтри за вода за домаќинство,филтри за вода за дома,филтри за вода пред-филтрирање,моб филтри за вода,филтри за вода uf вода прочистувач,филтри за вода голема сина,комерцијални филтри за вода,чиста вода за машини,газирани вода машина,алкална вода машина,вода филтер стомна,вода диспензерот vontron,sorekara,omelaiya,прочистувач на вода за дома,ув вода прочистувач ,отворено прочистувач на вода ,вода филтер прочистувач ,минерална вода ro прочистувач на вода,филтер прочистувач ,nsf филтер Ел filtro де agua,Filtro purificador де agua Ел filtro cerámico está hecho de,Filtro purificador де agua став ducha о ба?ера,Filtro cerámico - filtración,,Equipo de ósmosis inversa 5 etapas,Membrana де ultrafiltración став equipos де ósmosis 50 GPD,Purificación por ósmosis Inversa,Más producción де agua membrana 50 БДП,Membrana 50 GPD válida став casi todos лос equipos де ósmosis inversa del mercado. Fabricada един poliamida, filtra y separa лас продажбата y minerales presentes en el agua.систем за прочистување вода реверзна осмоза,реверзна осмоза вода и систем за прочистување на машина,за прочистување вода реверзна осмоза,за прочистување вода ro систем,филтри за вода за домаќинство uf вода,филтри за вода за домаќинство реверзна осмоза,ro мембрана домување,ro мембрана 75 gpd,ro мембрана реверзна осмоза,вода филтер ro мембрана,ro мембрана 100,ro вода филтер,ro вода филтер додаток,ro вода систем,филтри ro ,ro филтер систем ,атирови филтер осмоза,vontron мембрана,Filtro став Purificadores,Membrana де ultrafiltración став equipos де ósmosis 50 GPD,
2016 Нов Стил GT-3013-400 400gpd RO Мембрана Вода Филтер 4 00 gpd RO Мембрана која се Користи За Реверзна Осмоза Систем
Вода Прочистувач +NSF/ANSI
Прочисти различни квалитети на општинската wate вода за Пиење за ресторани вода за Пиење вендинг машини Аквариум за третман на вода Омекнат вода за домови, хотели, трговски laundries и автомобил мие Пост-третман на deionized вода Чиста вода за лекови, лаборатории и електроника Хемодијализа Масло/вода separatio Иновативни тенок слој композитни мембрана дизајн Обезбедува висок степен на одбивање стабилност дури и со висок TDS Помалку fouling, Помалку фреквенција чистење и Повеќе конзистентен 100% сува мембрана максимизирање рок на траење Пониска потрошувачката на хемиски и подолг живот Стандардни димензии за да се вклопи во најчесто availalbe куќишта Подобни за NSF

Всичко за продукта

Функция:
Директен Напитка
документ:
RoHS, CE
Номер На Модела:
BW30-3013-400
Инсталация:
Кухня / Стена/Плот
Воспользуйся:
Битова Предварителна Филтрация
Материал:
Мембрана RO
5 Степенна Филтрация:
ДА
Мощност (W):
400GPD
Цвят:
Сини
Време за излизане на пазара:
2011
Изход Вода (Литър / Минута):
1.0
Изисквания За Качество На Водата:
Градска Вода
търговска марка:
PurHome
Тип:
Обратна Осмоза
Тип на машината води:
Пречистване На Вода
Почистваща Позиция:
Системата Терминал Почистване
is_customized:
Yes
Напрежение На Тока (В):
няма батерия
Брой патрони филтър:
1