.

Поплавковый ключето на кабела на сензор за нивото на водата М10 * 100мм ПП течността, работещи за 220V ЗП10010 2А1

Поплавковый ключето на кабела на сензор за нивото на водата М10 * 100мм ПП течността, работещи за 220V ЗП10010 2А1

3.17
BGN 3.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


Плови Switch ZP10010-2 A1
M10*100 MM PP Течни Нивото на Водата Сензор Кабел Плови Префрлате
Датум Скенирање 1 A1 2 A1 Max Контакт Оценка 10 W 50 W Max Префрлување Напон 100 VDC 220 VDC
Макс Префрлување Струја 0.5 А 1.5 Макс Дефект Напон 220 VDC 300 VDC Max Носат Отпор 1.0 3.0 Макс Контакт Отпор 100 mΩ 100 mΩ Температура Оценка -10~+85°c -10~+85°c Плови Топката Материјал П P П P Рамен Тело Материјал П P П P
Работи На Принцип
(Со помош на магнети за индукција пролет switch )
A. Плови Топката Б. пролет се префрлите C. Прстен М agnet

Всичко за продукта

търговска марка:
Жоп
Номер На Модела:
ZP10010 2A1
Тегло:
18.6g
Материал:
PP