.

4-лентов модулатор CATV преходна честотен модулатор за хотели / училище/хотел 4 AV in, 1 RF out

4-лентов модулатор CATV преходна честотен модулатор за хотели / училище/хотел 4 AV in, 1 RF out

BGN 316.80

Сума
Налично за поръчка


4 начин во непосредна близина frequencey CATV Modulator
1 : Fixed во непосредна близина на каналот
2 : ВИДОВ филтрирани-VSB филтрирање
CATV Modulator
Карактеристики :
Фиксна канал modulators за употреба во соседните канал CATV Главата Крајот ВИДОВ филтрирани-VSB филтрирање.
LED дисплеј, лесно за ракување.
Контрола на фреквенцијата синтеза фаза-заклучен јамка, ПРОЦЕСОР dual фаза-заклучување.
Висок индекс, сигурен, добра цена компаративна.
ПАЛ сигнал стандарди, (NTSC и SECAM може да се прилагоди, ако треба NTSC или SECAM, ве молам дозволете ми да знам однапред).
Аудио стандард : DK/I(6.0/6.5)

Технологија Параметар
Предмети
единица
Параметар
Фрекфенција
MHz
47-860
RF Излез Ниво
d B
93-110
Излезна Отпорност
Ω
75
Лажни Отфрлање
d B
>60
Рамност
d B
ЗА се Вратите на Тежината
d B
>14
V/Превозникот Моќ Сооднос
d B
10/20
Видео Мод Длабочина
≥87.5
Аудио превозникот
MHz
6.5 /6.0/5.5/4.5 на Располагање
Фреквенција Толеранција
KHz
±1
Напојување
V
AC220±10
Потрошувачка На Енергија
W
8
Температурата На Работа
0-40
Димензии
ММ
483*205*45
Тежина
КИЛОГРАМИ 1.9
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Превозот Политика :
Ние обично изберете најзгодно за испорака од FEDEX/DHL/EMS, ако поднесе цел избор на транспорт на владата е EMS, но ние не гарантира испорака од страна на ЕМС. Таму може да се испраќаат преку FEDEX/DHL.
Гаранција и Гаранција : Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.
Други Политики :
12 месеци Гаранција. Купи со доверба! Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
търговска марка:
VEK
Номер На Модела:
8604FM
Напрежение:
220v
is_customized:
Yes
техническа поддръжка:
www.catvmodulator.com