.

Направи си САМ таванско помещение ретро промишлени реколта steampunk водопровод цветни окачен лампа e27 конопеното въже светлина за бар ресторант трапезария

Направи си САМ таванско помещение ретро промишлени реколта steampunk водопровод цветни окачен лампа e27 конопеното въже светлина за бар ресторант трапезария

59.92
BGN 49.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина од 1,5 килограми Производ Димензии Како слика Реден број на модел YY-DYP1618 Боја црна/бронза рѓа/железо рѓа/зелена/црвена/сина Стил на Лофт индустриски гроздобер Заврши антички рѓа Материјал метал Шема Форма Извор на Енергија E27 MAX 1*40 W Напон 110-240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел
Внимание : НИЕ ви ПРЕПОРАЧУВАМЕ ИНСТАЛАЦИЈА ОД ЛИЦЕНЦИРАН ЕЛЕКТРИЧАР. Оваа тела е оценет за : (1) за 40-вати максимална Тип сијалица (не се вклучени). ПРЕДУПРЕДУВАЊА : 1. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова
тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата.
2. Сите жици се поврзани. Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша
конекцијата може да резултат.
3. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави.
4. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда,
секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица.
5. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица. Чувајте запаливи
материјали далеку од запали сијалица.
Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел. Сите стоки само ќе биде предаден на превозот адреса што сте ја дале. Ве молиме изберете еден од превозот услуги сакате. Политика за наплата Ако поради некоја причина не сте задоволни ,можете да се вратите на објектот за да ни во тоа е оригиналниот condiion за враќање на парите или замена. Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати & размена на настава. Ние ќе се вратат сите на вашите пари со исклучок на превозот и ракувањето со такси откако ќе го добиете вашиот врати ставки. Повратни информации, Ние им даде на 5 ѕвезди повратни информации за сите на нашите клиенти откако тие се предмети. Ако постои било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас, ние веднаш ќе се справи со ова прашање, да ни даде можност да ви даде подобра проектот и на цената повторно. * Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас за детали * 100% со Добар квалитет! Најниска Цена! Добредојдовте на Мало и Големо!

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Висящи Лампи
Завърши:
Желязо
документ:
CE, RoHS ce, CCC
Техника:
Боядисаната
Гаранция:
3 години
Източник На Захранване:
AC
Материал На Корпуса:
Желязо
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
Базов Тип:
E27
Място:
Кабинет, гостна, хотелска зала, хотелска стая, основна спалня, други спални
Зона Осветление:
10-15 квадратни метра
Приложение:
хранене
Номер На Модела:
YY-DYP1618
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
No
Напрежение:
90-260V
Стил:
Реколта
Цвят На Абажура:
Черен
търговска марка:
Ньюрайз
Дали диммируемым:
No
Материал:
Метални
Източник На Светлина:
Лампи С Нажежаема Жичка
Брой източници на светлина:
1
Тип На Ключа:
Без Прекъсвач
Стил:
Таванско помещение Рето реколта индастриал
Приложение:
трапезария / бар / кухня / Ресторант / спалня
Цвят:
черен / бронз ръжда / желязо ръжда / цвят зелен / червен цвят / Син