.

6шт / опаковане. Orphee Акустична Китара String 010-047 Люминофорная Бронз Шестиугольные Низ От Сплав Въглеродна Стомана Китара И Резервни Части Аксесоари

6шт / опаковане. Orphee Акустична Китара String 010-047 Люминофорная Бронз Шестиугольные Низ От Сплав Въглеродна Стомана Китара И Резервни Части Аксесоари

4.50
BGN 3.00 -33 %

Сума
Налично за поръчка


1pack! 6pcs /пакет Акустична Гитара String 010-047 Phosphor Бронзена Легура Стрингови
Главни Карактеристики :
- Високиот-јаглероден челик хексагонална легури во внатрешноста на материјалот.
- Конците на TX серија донесе 75 / 25 phosphor бронза на жица рана.
- Конците имаат силна издржливост, јасно timbre и чувство на удобност.
- Добро чувство, висока glossiness, полн тон, за основното гитара играчи и professinal перформанси.
Спецификации : Функција :
- Високиот-јаглероден челик хексагонална легури во внатрешноста на материјалот.
- Конците на TX серија донесе 75 / 25 phosphor бронза на жица рана.
- Конците имаат силна издржливост, јасно timbre и чувство на удобност.
- Добро чувство, висока glossiness, полн тон, за основното гитара играчи и professinal перформанси. Големина на :
- E : 010inch / 0.25 mm
- Б : 014inch / 0.36 mm
- G : 023inch / 0.58 mm
- D : 030inch / 0.76 mm
- А : 039inch / 0.99 mm
- E : 047inch / 1.20 милиметри Кол : 1set/6pcs Материјал : Хексагонална јаглероден челик & Бронза Тип : Акустична На жици се строго контролирани во секој процес за да се обезбеди тон и издржливост. Конците на TX серија донесе 75 / 25 phosphor бронза на жица рана, која има ефект со силна издржливост,јасно timbre и чувство на удобност. Како за Основното гитара играчи, што го заслужуваат стрингови се inhere. Пакет Тежина : 20 G / 0.71 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 145*108*3 ММ / 5.71*4.25*0.12 Инчи Мало Пакување : Да, Обоени Кутија EPC_MIA_24 B Пакет Вклучува :
Пакет содржи : 1 x Гитара String Сет(6pcs)
Ние И Ветуваме На :
1. Сите производи се brand new од hi-tech фабрика директно. па ние може да ги продаваат на големо цена.
2. Пред да се испраќаат надвор на производи, ние ќе го пробате и да направите двоен се провери, така што може да се обезбеди квалитетот на производот.
3. Сите производи се гарантира со 1 година гаранција која за поправка, враќање или замена. Ако имате било какви користење на проблем или незадоволителна со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се консултира со проблеми со искреност. па ве молиме да бидат сигурни да се направи шопинг во нашата продавница.

Всичко за продукта

търговска марка:
Орфей
Номер На Модела:
TX620
Тип:
ред
Гаранция:
1 година
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Материал:
Тип: