.

Линия 6 аудио порта VX Audio I/O и стереомикрофон

Линия 6 аудио порта VX Audio I/O и стереомикрофон

BGN 335.98

Сума
Налично за поръчка

Мобилниот Интерфејс од алинејата 6
Како songwriter, ќе ви треба Sonic Port-апарат vx мобилни снимање интерфејс од алинејата 6 за оние моменти кога инспирација штрајкови. Едноставно приклучете го во вашиот Mac КОМПЈУТЕР или i OS уред и веднаш се сите алатки што треба да се добие голема, про-квалитет multitrack снимки, без разлика каде се наоѓате. На Sonic Port-апарат vx ви дава поврзување нарекува кога соработка, вклучувајќи стерео влезови и излези. Но, што ако тоа е група џем сакате да го снимите? Алинејата 6 се грижеше за вас од страна на интегрирање на студио-одделение моно и стерео кондензаторот микрофони во Sonic Port-апарат vx, кои ви даваат исклучително удобен снимање решение.
Линија 6 Sonic Port-апарат vx Мобилни Снимање Интерфејс на прв Поглед : Повеќе од mics и влезови за снимање флексибилност Мора да се има мобилен следење опции за Слободни Мобилни POD стан ви дава огромна тонски алатки за гитара
Повеќе од mics и влезови за снимање на флексибилност
Со одборот микрофони и текст конективност за да се справи со стерео и инструмент сигнали, мобилни multitracking никогаш не било полесно. Ќе добиете стерео 1/8" на текст и 1/4" инструмент на текст за да снимате тапан машини, гитари, и копчињата, директно во вашиот DAW. Кога доаѓа време да се утврдат вокали, користете го вклучуваше монтирање на хардвер за да ја прикачите на Sonic Port-апарат vx на микрофон застане, да се стави на внесување на текст се префрлат во моно микрофон режим, и имате традиционалните вокал снимање setup. И зборува за лесен начин да се снима хорот проби, тапан кругови, и група метеж - конектирајте се со вашето DAW, промена на влезниот одбирач на стерео микрофон поставување, и да го фати на целата сала во еден лесен чекор без тон на микрофон кабли!
Мора да се има мобилен следење опции
Без мобилен снимање алатка ќе биде комплетна без кои ви даваат начин да се слушне она што го правиш. Кога сте снимање, имате слушалки излез со директен мониторинг switch која им овозможува на латентност-бесплатно снимање искуство. Можете исто така да се поставите на стерео излези кои се совршени за мешање на песните дома со вашето студио монитори.
Бесплатни Мобилни POD стан ви дава огромна тонски алатки за гитара
Верни на своето име, Мобилни POD стан служи до кој никогаш не завршува палета на ѕвонење, покривајќи голем дел од она што го има направено ПОД домаќинство име. Поточно, на Мобилен POD стан куки ќе заврши со 32 легендарниот засилувачи плус 16 кабинети за да одговара, за сите на врвот на збирка на 16 класичен stompbox ефекти. Вкупно, имате библиотека од над 10.000 убиец гитара тонови на чекање за вас во моментот кога ќе се поврземе на вашата Линија 6 Sonic Port-апарат vx.
Линија 6 Sonic Port-апарат vx Мобилни Снимање Интерфејс Карактеристики : Multitrack снимање - насекаде, во секое време Вграден стерео и моно кондензаторот mics со висок квалитет на микрофон preamps и да се здобијат со контрола за голема Стерео аудио линија на текст за следење на копчињата, тапан машини, како и други извори на 24-bit/48k Hz за супериорен аудио квалитет 120d B висок динамички опсег гитара текст се справува со повеќето инструменти Директни следи преклопник овозможува нула-латентност следење на Лесна компатибилност со i OS, Mac, и КОМПЈУТЕР со вклучена кабли Слободни Мобилни POD стан обезбедува легендарниот POD гитара тонови USB напојување врска трошоци вашиот i OS уред, дури и додека сте снимање Микрофон стојат монтажа хардвер е вклучена Практичност, флексибилност, и одличен звук во мобилна пакет - Линијата 6 Sonic Port-апарат vx!
Технолошки Спецификации Поврзување со Компјутер i OS Форма Фактор Десктоп Истовремено I/O 2 x 2 A/D Резолуција 24-bit/48k Hz Аналогни Влезови 1 x 1/8", 1 x 1/4" Аналогни Излези 2 x 1/4", 1 x 1/8" (Слушалки) Производителот Дел Број 99-072-0805.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
vx
Тип:
аудио io