.

Nux PG-2 Преносим Электрогитарный Мультиэффектный процесор с тунер Metronome Noise Gate

Nux PG-2 Преносим Электрогитарный Мультиэффектный процесор с тунер Metronome Noise Gate

BGN 94.40

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики :
9 корисникот и 9 претходно програми ПОМОШЕН ВО прави лесно да се џем заедно со надворешен музика-репродукција уред (mp3 плеер, и др.)
Повеќе од 800ms ЗАДОЦНУВАЊЕ, СОБА и ПРОЛЕТ REVERB Бучава Портата
Позадинско осветлување на LCD екранот за тјунер и metronome Две АА батерии обезбеди повеќе од 8 часа
Спецификација :
Боја : Црвена
Домување материјал : Пластика
Земање на фреквенција : 44.1 k Hz
АД/DA конверзија : 24bit
Signal processing : 24bit
Номинална текст отпорност : 1 M?
ПОМОШЕН ВО текст : -10d Bu/22k?
Слушалките излез : 125m W+125m W(во 32? оптоварување) (не се вклучени)
Дисплеј : позадинско осветлување на LCD
Подесување опсег : A0 (27.50 Hz)-C8(4186.01 Hz)
Референца на теренот : A4 (435-445 Hz)
Адаптер : 9 V DC ≥200 m A (не се вклучени)
Моќност : 2 * AA алкални батерии (не се вклучени)
Работат со батерии : да Трае за околу 8 часа
Производ големина : Прибл.8.2 * 11 * 2.3 cm / 3.2 * 4.3 * 0.9 во
Производ тежина : 142g / 5oz
Пакет големина : 13.5 * 8.9 * 4.5 cm / 5.3 * 3.5 * 1.8 во
Пакет тежина : 177g / 6.3 оз
Пакетот вклучува :
1 * Гитара Ефект
1 * Упатство (Англиски)

Всичко за продукта

търговска марка:
Nux
Тип:
Ефекти
Номер На Модела:
ПГ-2