.

S610 предната Четка за чистачки и задно четка лост чистачки за FIAT PUNTO (1994-1998), 13 задна четка за чистачки за FIAT PUNTO

S610 предната Четка за чистачки и задно четка лост чистачки за FIAT PUNTO (1994-1998), 13 задна четка за чистачки за FIAT PUNTO

15.98
BGN 13.00 -19 %

Сума
Налично за поръчка


Квалитет : А+ Одделение (Нашата продавница сите wiper е+ одделение pls се земе бесплатно да ред) ( Истакна : Сите за wiper ножеви имаат 3 одделение : A+ A B Оценки )
Ве молиме Потврди големината кога ќе го поставите цел.Ви благодариме!
За FIAT PUNTO
Година : 1994-1998
Возачот Големина : 22"(550 MM)
Патникот Големина : 16"(400 MM)
Задните Wiper Големина : 13"(325 MM)
Производ Детали
Пред Wiper Шоу
Динамичен дизајн
Притисокот е повеќе униформа,Нула тест подобро,Блиску со стакло
Интерфејс Тока
основата е простор цинк легура интерфејс,материјал стабилна и цврста
Сите сезона перформанси
Безбедност Чистота Тишина
Задните Wiper Сечилото Шоу
Посебни пластични+Стаклени влакна скелет.Материјали(PBT+30%GF) се Прилагодат на различни средини
Изгради-во Висок Степен на Пролет Челик
Нерѓосувачки челик Seiko производство,Queching,Калење третман
Нашите гума е направен од 100% natual гума,со
С. P слој,itis уште флексибилен и да се работи со голема
се изврши ceunder Супер-Студена температура(-50 Степен)
и Супер Жешка температура (70 Степен).
Без разлика во поројниот дожд или снег времето.УВ доказ.киселина proog.
Анти-Оксидација.12 месеци гаранција живот
Natual Гума
Добра флексибилност Анти-корозија
Задните Wiper Рака Шоу
Изгради-во Висок Степен на Пролет Челик
Нерѓосувачки челик Seiko производство,Queching,Калење третман
Лесна Заеднички,Многу издржливи,Чиста молчи
Бидејќи потекло и година на автомобили се различни,
стакло стилови и големини може да се разликуваат.
Ве молиме бидете сигурни дека ќе го купи стакло стилови и големини.
(1"=25.4 MM или 25ММ)
Инсталација
Пред Wiper Сечилото
1.Отстранување на ззп (осигурување), да се добие една завртка дупка
2.Нека дупка стави во завртка колумна, цврсто
фиксна тоа со ореви, а потоа се стави на капакот.
Задните Wiper Рака Packge
Пакување со високо квалитетен воздух Балон колона торба Нашата Компанија
Купување Упатство ПРЕД ЦЕЛ :
1.Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, plese контактирајте со нас за детали. 2.Нашата компанија е во близина на најголемиот авто делови на пазарот на Кина, па ние сме многу среќни да се најде било кој додаток или други производи што сакате. ПЛАЌАЊЕ : 1.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. Ние прифаќаме Alipay. 2.Ние само ќе брод да ја стандардната адреса во alipay, ако не информира нас. ПРЕВОЗОТ : 1.Предмети се испраќаат само по уплата. 2.Ние брод објектот преку EMS, DHL, UPS-от, FEDEX, ТНТ или Воздухопловната. 3.Бесплатен превозот : a. Бесплатен превозот за да одберете земји. Ве молиме проверете ги превозот и пакување листа за детали. б. За испорачување непречено и брзо. Ние можеме да брод на објекти преку други курир. Одлуката на нас е финалето. 4.Испорака време.UPS-от, DHL, FEDEX и TNT express превозот обично се 3-5 работни дена во зависност од земјата доставени до. б.EMS изразат испорака обично трае 5-8 работни дена во зависност од земјата доставени до. в. HK регистрирани воздухопловната : Како и обично, на брод во Азија, Западот Евра, Северна Америка околу 7-15 работни дена. Брод во Јужна Америка, Средниот Исток, Источна Евра, Африка околу 15-30 работни дена. г.Тоа ќе потрае 1-2 работни дена за превозот во Кина. 5.Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга. 6.Со цел да се обезбеди да добиете вашата цел со помалку данок или данок на увоз, ние може да го прогласам за тоа како пониска вредност како што треба. 7.Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. 8.Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.

Всичко за продукта

Дължина На Продукта:
LHD, RHD
специални характеристики:
избършете дъжд и водата в задния ветровом стъкло
Името На Модела:
S610+B-13H
Пунто-Година:
1998,1995,1994,1996,1997
търговска марка:
ДЖОЙВЬЮ
Вид На Материала:
каучук, Желязо и пластмаса
Широчина На Елемента:
5cm
Височина На Продукта:
5cm
Модел На Фиат:
Punto
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
За Марки Автомобили / Модели:
Декрет
Тегло На Продукта:
0.15kg
РАЗМЕР СЧИЩАТЕЛЯ FRINT:
22+16 (инч)
Година:
1994-1998
Марка На Автомобила:
За Fiat Punto
РАЗМЕРЪТ НА ЗАДНА ЧИСТАЧКИ:
13 (инч)