.

AHL мотоциклет на накладките на предните джанти за газ-газ / HONDA / KAWASAKI / SUZUKI / YAMAHA AHL-FA185

AHL мотоциклет на накладките на предните джанти за газ-газ / HONDA / KAWASAKI / SUZUKI / YAMAHA AHL-FA185

14.02
BGN 12.00 -14 %

Сума
Налично за поръчка


Искрени честитки до сите купувачи : ве Молиме споредете ја големината на сликата покажа со твоите користи делови , и да се обезбеди овие накладките на оваа големина одговара за вашиот мотор ! Материјал : Метал & Месинг легури Објект Должина : A : 9.4 cm Објект Ширина : A : 3.42 cm Објект Дебелина : A : 0.75 cm 1. Керамика и метал & месинг легури диск кочница влошки 2. Кочница диск влошки произведени од ОЕМ 3. Загадувањето слободни добар квалитет диск кочница влошки
Карактеристики :
Висока Температура Отпорни
Материјал : метал & месинг легури
Боја : Како На Сликата Покажа
Позиција : Предната
Безбедност : Висок квалитет за да бидете сигурни дека безбедноста
Долго долговечност : На голема носивост и извонредна моќ за долго време во различни средина и услови
Стабилни перформанси : Напредни триење формули кои може да се обезбеди стабилни перформанси низ широк спектар температура
Удобноста : Напредни материјали кои може да се намали бучавата и вибрациите, така што ќе можат да се чувствувате лесно и удобно да се запре
Примена :
Одговара За многу модели на мотоцикл. Можете да контактирате со нас кога не знаете вашиот мотор е одговара или не.


Всичко за продукта

търговска марка:
AHL
Тип Елемент:
Спирачни Дискове
Вид На Материала:
сплави на метали, месинг
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
Височина На Продукта:
0.75cm
Името На Модела:
CR125R CR250R CRF450R CRF450X KDX200 KLX250
специални характеристики:
Директен заместител на оригиналните части
Широчина На Елемента:
3.42cm
Диаметъра На Продукта:
0inch
Дължина На Продукта:
9.4cm
Тегло На Продукта:
0.2kg
Цвят:
Както показа снимка
Произход:
Китай
is_customized:
Yes
Позиция:
ФАСАДА
OEM код:
AHL-FA185
Брой:
1 чифт
Години:
2008-2013
Състояние:
НОВО
подходящ:
WR 250 WR250 WR125 WR 125 WR300 WR 300
Размер:
94 x 34.2 x 7.5mm