.

Обновен слънчев контролер на заряд на 30A 40A 20A 10A PWM Слънчев регулатор 12V 24V Auto Bigger Display с двоен изход USB 5V Y-SOLAR

Обновен слънчев контролер на заряд на 30A 40A 20A 10A PWM Слънчев регулатор 12V 24V Auto Bigger Display с двоен изход USB 5V Y-SOLAR

17.44
BGN 17.00 -3 %

Сума
Налично за поръчка

Надгради Соларни Задолжен Контролор 40 A 30 A 20 A 10 A PWM Соларни Регулаторот 12 V 24 V Авто Поголем Екран со Двоен режим на USB 5 V Излез Y-СОЛАРНИ
Подобрени карактеристики :
Поголем Дисплеј
Нема прегревање на телото
Продолжи "LVR" "LVD" прилагодливи опсег
30 A има ладење заб
40 A е поголема да се има високи тековни
Карактеристики :
1.Се изгради во индустриската микро-контролор.
2.Голем LCD дисплеј,сите прилагодливи параметар.
3.Целосно 4-фаза PWM задолжен за управување.
4.Изгради-во краток спој заштита,отворено коло заштита,обратна заштита од над-оптоварување заштита. 5.Dual mosfet Обратна тековната заштита ,ниска топлина производство.
Се прикаже :
МЕНИ : префрлате помеѓу различни екранот , или да се влезе/излез поставување со долго притискање.
ДО : притиснете за да се зголеми вредноста.
ДОЛУ : presss да се намали вредноста.
Display/Поставување :
1.притиснете на [Надолу] копчето за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА оптоварување manully на главниот екран. 2.работата на владата е да работи како што е подолу : [24 ЧАСА] оптоварување излезна 24hours [1-23 H] оптоварување на по зајдисонце и затворени по поставување часа [0 H] Мрак за да се зора
Параметарот :
МОДЕЛ CM20 K-10 A CM20 K-20 A CM20 K-30 A CM20 K-40 A Батеријата Напон 12 V 24 V Автоматско Полнење Тековната 10 A 20 A 30 A 40 A Празнење Тековната 10 A 20 A 30 A 40 A
Макс Соларни текст 50 V(за 24 V батеријата) 25 V(за 12 V батерија)
Изедначување 14.4 V(Затворен) 14.2 V(Гел) 14.6 V(Потопот)
Плови полнење
13.7 V(defaul,прилагодлив)
Испуштање стоп
10.7 V(defaul,прилагодлив)
Испуштање поврзе
12.6 V(defaul,прилагодлив)
USB излез
5 V/3А
Авто-консумираат
Температурата на работа -35°C~+60°C
*сите црвена боја напон X2 ,додека со користење на 24 V систем.
Конекција :
1.Поврзете на батерија на полнење регулаторот - плус и минус.
2.Поврзете на фотонапонски модул за регулаторот - плус и минус. 3. Поврзување на потрошувачите на наполнетост на регулаторот - плус и минус.
Обратен редослед се применува кога deinstalling!
Неправилна секвенца за да може да се оштети контролер!
Answer : ___________________________ Note :
за 30 A , Постојат ладење заб ! 10 A 20 A 40 A нема !
Слики :

Всичко за продукта

текущата:
10А, 20А, 30А, 40А
Максимален Ток:
10А 20А 30А 40А
Приложение:
Контролер За Осветление, Контролер На Слънчевата Система, Контролер Зарядно Устройство, Слънчеви Работна Станция, Контролер На Напрежението
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
CM20K
търговска марка:
Y-SOLAR
Приложение:
СЛЪНЧЕВАТА СИСТЕМА ФОТОЭЛЕКТРИЧЕСКАЯ
Поплавковый такса:
13,7 в(по подразбиране, се регулира)
Изхвърляне акцент:
10,7 в(по подразбиране, се регулира)
Разреждане на повторно свързване:
12,6 В(по подразбиране, се регулира)
Максимален входен сигнал слънчеви панели:
50В(за батерия 24V) 25В(за батерия 12V)