.

Free Ship Water Cool GT1849V 727477-5007S 14411-AD200 727477 727447-0005 Turbo за NISSAN ALMERA Primera, X-Trail YD22ED YD1 2.2 L

Free Ship Water Cool GT1849V 727477-5007S 14411-AD200 727477 727447-0005 Turbo за NISSAN ALMERA Primera, X-Trail YD22ED YD1 2.2 L

759.18
BGN 683.00 -10 %

Сума
Налично за поръчка


Слободен Испорака на Вода за Ладење GT1849 727477-5007 S 14411-AD200 727447-0005 727447-0005 14411 AW400 Турбо Турбополнач За NISSAN ALMERA Primera X-Trail 2003-2005 Моторот : YD22 ED YD22 YD1 2.2 L трговија на Големо со дихтунзи
Турбо Модел
GT1849 V GT18 724477 Вода за Ладење
727477-5007 S
727477-0005 727447-0005
727447 0005 7274470005
14411-AD200 1 4411-AW400 14411 AW400 14411 AW400 EP 14411 AW40 A
За NISSAN Almera 2003- ; Primera 2003 - 2005 ; X-Trail 2001-07 Моторот : YD22 ED YD22 2.2 L DCI 136 HP
Ладење : вода, ладење и масло за подмачкување
Повеќе Апликација :
За Nissan X-Trail 2.2 DCi 2001-2007 YD1/YD22 DDTI 2.2 L 136 HP
За Nissan Primera 2.2 DCi 2003-2005 YD22 ED 2.2 L 136 HP;
За Nissan Almera 2.2 DCi 2003-,YD22 ED/DDTI 2.2 L 136 HP;
ПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPS-от,EMS,итн. 3.Изберете ur услови за плаќање,како што се "Зачувам" 4.Плати-Тогаш ние ќе подготвени да испратите објекти. Q2 : Како може да гарантира за квалитетот? A : Сите производи мора да се помине строга проверка пред да одат надвор. Q3 : Ако ние не се најде на авто делови тука,pls ни каже. A : 1.Pls испратете ни ur дел број ако у знаат OEM број. 2.Pls ни испратите ur фото ако у имаат слики. 3.Pls ни кажете ur точно автомобил модел ако у немаат фотографија или ОЕМ Бр. Q4 : Како да контактирате со нас? A : 1.Sending ни ur истрага на нашиот е-маил. 2.Не контактирате директно преку Alitalk или на Skype (Alitalk ID : cn1510452802, Skype : Turbo.Турбополнач ) ви Благодариме за шопинг на нашата продавница - ние hopeyou се ужива купувањето! Било qestions,pls контактирајте со Нас!

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Въздухопроводи
търговска марка:
ЛЕКЕБОПАУЭР
Името На Модела:
GT1849 727477-0005 водно охлаждане за NISSAN ALMERA YD22ED YD1 2.2 L
Честотен Обхват:
.
Широчина На Елемента:
25inch
Модел Година:
2003-2005
Настаняване на превозното средство:
ФАСАДА
Вид На Материала:
Comp-колелото C355;турбинное колелото K418;поплавковый носещи CW713R;Вал 42CrMo
Височина На Продукта:
26inch
Автомобили:
Нисан
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
специални характеристики:
Увеличете всмукване на въздух на двигателя извършете повече сила и въртящия момент
Дължина На Продукта:
25inch
Тегло На Продукта:
7kg
Името На Модела:
Турбокомпресор GT1849V GT18 Turbo Turbo Turbo
Модел автомобил:
За NISSAN Almera 2003 -; Primera 2003-2005 ; X-Trail 2001-07 2.2 L
мотор на двигателя:
YD22ED YD22 YD1 2.2 L DCi 136HP
Част№.:
727477-5007S 727477-0005 727447-0005 7274470005 7274470005 7274775007
OEM няма.:
14411-AD200 14411-AW400 14411-AW400EP
OEM-номер:
14411 AD200 14411AD200 14411AW400 14411 AW400 727477 5007S
Хладилен:
С водно охлаждане и смазване маслена
is_customized:
Yes;; Brand Name EAST STAR
специални характеристики:
Въздухопроводи
Доставка:
Безплатна доставка