.

Turbo charger GTB2260VZK касета основната assy CHRA 812971-0002 / 798166-0007 за Ford Ranger 3.2 L 2011-DURATORQ BK3Q6K682RC

Turbo charger GTB2260VZK касета основната assy CHRA 812971-0002 / 798166-0007 за Ford Ranger 3.2 L 2011-DURATORQ BK3Q6K682RC

192.00
BGN 146.00 -24 %

Сума
Налично за поръчка

Турбо полначот GTB2260 VZK кертриџ core assy CHRA 812971-0002 / 798166-0007 за Форд Ренџер 3.2 L 2011 - DURATORQ BK3 Q6 K682 RC
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена Турбополнач Дел Број :
798166-0007 / 812971-0002 / BK3 Q-6 K682-РК, BK3 Q6 K682 RC 798166-07 812971-2 Ќе одговара за автомобил : За Форд Ренџер 3.2 L DURATORQ 2011-
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Въздухопроводи
Настаняване на превозното средство:
двигател
Автомобили:
Брод
Дължина На Продукта:
16cm
Височина На Продукта:
15cm
Името На Модела:
GTB2260VZK
търговска марка:
Турбо ДФО
Вид На Материала:
Желязо к18
Честотен Обхват:
Ford Ranger 3.2 Л
специални характеристики:
Ford Ranger 3.2 Л
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
Широчина На Елемента:
15cm
Тегло На Продукта:
2kg
Модел Година:
2011-
Подходящ за автомобил 1:
за Ford Ranger 3.2 л
Подходящ за автомобил 2:
за Ford Ranger 3.2 л
Детайл № 1:
812971-0002 / 812971-2
Детайл № 2:
798166-0007
Детайл № 3:
798166-7
OEM номер 1:
BK3Q-6K682-RC
OEM номер 2:
BK3Q6K682RC
Името На Модела:
GTB2260VZK
двигател:
DURATORQ