.

TURBO CT16 17201-30070 Y826832 17201 30070 OL050 за TOYOTA Landcruiser Land Cruiser Hiace KDH 205 D4D 2KD 2KD-FTV 2KDFTV 2.5 L

TURBO CT16 17201-30070 Y826832 17201 30070 OL050 за TOYOTA Landcruiser Land Cruiser Hiace KDH 205 D4D 2KD 2KD-FTV 2KDFTV 2.5 L

335.18
BGN 305.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка


ТУРБО ТОПЛО ВО АКЦИИ~~
CT16 17201-30070 17201 30070 Y826832 Турбо Турбополнач За ТОЈОТА Land Cruiser Land Cruiser Hiace KDH 205 Hi-Лукс D4 D 2.5 Л масло за ладење на Моторот : 2 KD-FTV 2 KD Дизел НОВИ
Турбо модел :
CT16
Дел Број :
17201-OL050 17201-30070
ОЕМ Број :
1 7201 OL050 1720130070
Примена :
За ТОЈОТА Land Cruiser Land Cruiser Hiace KDH 205 D4 D 2.5 L
Моторот :
2 KD-FTV 2 KD 2 KDFTV 2.5 L Дизел 2001-
Кул : Ветер Ладење или Масло за ладење

Превозот Термини :
Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Зачувам регистрирана адреса во 1-5 дена по receipted на вашата исплата. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Тоа обично трае само 2-4 работни дена за домашна превозот и 4-8 работни дена за меѓународна испорака.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно. Ве молиме не го потпише пакет и да се отвори случајот со превозот на компанијата, ако делот е оштетена за време на превозот. Инаку ние не се одговорни за било каква превозот на штета ако го потпишаа пакет нормално.
Плаќање и Испорака :
•Кредитна Картичка може да биде прифатено .Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.
•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено.
•Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина.
Грижа За Корисниците
•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ако има било какви прашања со нашите нарачки, ве молиме да ги споделите со нас, така што ние може да помогне за решавање на секоја ситуација.
•Ако сакате да контактирате со нас : ве Молиме испратете ни онлајн порака. Нашата деловна линија може да се зафатени од време на време, ако не е не земам или да одговорите, ни e-mail и вашиот е-маил ќе бидат одговорени во рамките на следните 24 часа.
•Ние да преземат дополнителни чекори и да се грижи да бидете сигурни дека вашиот пакет пристигнува неоштетени и како рекламира, сепак, грешки не се случи, и комуникација е клучна во овие случаи. Дозволете ни да знаеме што не е во ред и ние секогаш ќе ви даде корист на сомнеж.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : (Купувачи И Продавачи, за прашања И Одговори)
-П : Како ви се случува да брод од мојата цел?
A : Обично, Ние организираме на пратката од страна на EMS,DHL,Fedex и Воздухот Пост.
-П : Кога ќе брод мојата цел?
A : Откако ќе добиете потврда на уплатата, ние ќе се обидеме потрудиме да брод цел во рок од 24 часа откако вашата уплата е потврдена.
-П : Колку долго ќе потрае за бродот на мојата адреса?
A : нормален превозот времето е 5-10days,во зависност од тоа во која земја се наоѓате.
-П : Како можам да ги пронајдат мојата цел?
A : Откако вашата нарачка е предаден, ќе можете да се логирате во вашиот Али изразат сметка. Треба да постои следење на информации за вашите пакети, како и на веб-сајт во кој може да се пронајдат вашата нарачка.
-П : Може ли да се купи на различни модели во едно време?
A : Да, ние може да combinate на пратката.
-П : Може ли да се добие попуст ако јас цел повеќе?
A : Да, доколку имате повеќе нарачки, ве молиме контактирајте со нас за да добиете специјален попуст.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Въздухопроводи
Настаняване на превозното средство:
ФАСАДА
търговска марка:
ЛЕКЕБОПАУЭР
Вид На Материала:
Comp-колелото C355;турбинное колелото K418;поплавковый носещи CW713R;Вал 42CrMo
Тегло На Продукта:
6kg
Автомобили:
Тойота
Модел Година:
2001-
Честотен Обхват:
.
Височина На Продукта:
26inch
Широчина На Елемента:
25inch
специални характеристики:
Увеличете всмукване на въздух на двигателя извършете повече сила и въртящия момент
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
Името На Модела:
17201-OL050 17201-30070 Y826832 за Toyota HiACE Hilux 2KD-FTV 2.5 L
Дължина На Продукта:
25inch
Турбомодель :
Турбокомпресор CT16 Turbo
номер на частта:
17201-OL050 CT16 17201-30070 17201 OL050 17201 30070
OEM-номер:
17201OL050 1720130070 Y826832
Прилагането на превозното средство:
За TOYOTA LandCruiser Land Cruiser Hiace KDH205 Hi-Lux D4D 2.5 L 2001-
Двигател приложения:
2KD-FTV 2KD 2KD FTV 2.5 L Дизел KDH 205 2001-
Готин:
Охлаженный вятър или Охлаженное масло