.

Коприна Черница Питие За Стайлинг На Коса На Чиста Коприна Спящата Шапка Безплатна Доставка

Коприна Черница Питие За Стайлинг На Коса На Чиста Коприна Спящата Шапка Безплатна Доставка

BGN 12.00

Сума
Налично за поръчка


Име : Свила облекување-gown Материјал : 100% mulberry свила Боја : Многу бои слики.Така pls дозволете ми да знам од која боја сакате да ги купите, пред да го стави на ред. Ви благодарам многу се Мијат и се грижат : Рака мие, одделно од другите предмети; Висат сува, или кул iron на задната страна ве Молиме не го изложувајте свила под силно сонце.
Свила за здравствена заштита ефикасност : 1.За нега на кожата : Свила протеини, влакна е богата со амино, амино хидрофилна фактор, има многу силна вшмукување влажни секс, може да се регулира влага на кожата, да ги задржи на кожата се чисти. Свила влакна содржи 18 видови на амино киселини слични на човечка кожа состојки, може да се зголеми виталноста на епителни клетки, и да се спречи стврднување на артериите, негуваат кожата. 2.Ув заштита : Свила fibroin б на глицин, тирозин и триптофан е ув заштитен, можат ефикасно да се спречи ултравиолетово (ув) зрачење, значително го намалуваат ризикот од развој на рак на кожата. 3.Загадувањето на антимикробна : Свила влакна има добра hygroscopicity и стави навлажни, тоа може да се направи на кожата брзо потење, апсорпција на метаболизмот на јаглерод диоксид. Свила sericin состав има способност да го спречи грини и мувла, раса, има антисептички кожата алергија ефект 4.Браздата отпорни, анти-стареењето : Свила содржи лизин, леуцин, итн може да се забрза метаболизмот на кожата површината липидите мембрана, подобрување на еластичноста на кожата, подобрување на циркулацијата на крвта, како што се threonine, serine, спречување на сува кожа брчките, одложување стареење на кожата

Всичко за продукта

Тип Елемент:
На Черепа И Шапки
Пол:
Жени
Отдел Име:
Възрастен
Вид На Модела:
Твърд
Материал:
Коприна
Стил:
Ежедневни обувки
Номер На Модела:
См-001