.

безплатна бърза доставка 2015 нов FCFB FW ud carbon road handlebar drop 128mm reach 89mm 31.8*400/440mm carbon handlebar

безплатна бърза доставка 2015 нов FCFB FW ud carbon road handlebar drop 128mm reach 89mm 31.8*400/440mm carbon handlebar

78.03
BGN 64.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка

ПАТОТ HANDLEBAR ЦЕЛОСНА ЈАГЛЕРОД HANDLEBAR Материјал : Целосна Карбонски Влакна Големина : 31.8 mm ширина : 400/440mm(центар до центар) Финиш : мет Тежина : околу 190 g (420mm) Велосипед Тип : Патот Велосипед стигнат до : 89mm се откажат : 128mm две години гаранција за квалитет Default мет ,ако треба сјајни ве молиме оставете порака на цел
Карбонски влакна (СП) е нов вид на влакна материјал со висока цврстина и висока modulus влакна со содржина на јаглерод над 95%. Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влакна куп, на карбонизација и graphitization на microcrystalline графит материјал. Карбонски влакна "надвор од мека внатре само", квалитет на алуминиум од светлината, но силата е повисока од железо и челик, и има отпорни на корозија, висока modulus на карактеристиките на воени и цивилни аспекти на националната одбрана се важни материјали. Тоа не само што е својствен внатрешна својства на јаглерод материјали, но исто така и мекоста на текстилни влакна може да се обработи, е новата генерација на зајакнувачки влакна. Карбонски влакна е јаглерод материјал се со силна затегнувачка цврстина и влакна мекост и machinability. Карбонски влакна е еден вид на нов материјал со одлични механички својства. На карбонски влакна има затегнувачка цврстина на околу 2 до 7 просечна оценка и затегнувачка modulus на околу 200 до 700 остварен просечен успех. Густина на околу 1,5 до 2.0 грама по кубен сантиметар, кои во прилог на оригиналниот жица структура, кој главно е детерминиран од carbonization температура. Генерално, по висока температура graphitization од 3000 ℃, густината до 2.0 g по кубен сантиметар. Заедно со неговата мала тежина, неговата тежина е дури и полесни од алуминиум, за помалку од 1/4 од челик, железо е 20 пати посилна од силата. Карбонски влакна коефициент на термичка експанзија и други влакна, тоа има карактеристики на anisotropy. Специфичен топлински капацитет на јаглерод влакна е генерално 7.12. На коефициент на топлинска спроводливост се намалува со зголемување на температурата и е негативен (0.72 да 0.90) паралелно со влакна насока и позитивни (32 22) нормално на влакна насока. Специфичниот отпор на карбонски влакна зависи од видот на влакната, и во 25 C, високиот modulus е 775, и на висока јачина на карбонски влакна е 1500 по сантиметар. Ова резултира во највисоката специфична сила и специфични modulus од карбонски влакна во сите високи перформанси влакна. Во споредба со титаниум, челик, алуминиум и други метални материјали, карбонски влакна во физички својства на голем интензитет, со голема modulus, ниска густина, линеарен коефициент на експанзија и други карактеристики, може да се нарече цар на нови материјали. Карбонски влакна е еден од главните корисници на јаглерод влакна во областа на спорт и рекреација, како што се голф клубови, риболов, тениски рекет бадминтон рекети, велосипеди, ски столбови, snowboards, сурфање на ветер јарболи и едрење трупот. Карбонски влакна кои се користат во дневни потреби, како што се аудио, Yuba, греалки и други апарати за домаќинство апарати и мобилни телефони, лап-топ компјутери и други електронски производи, исто така може да се види на карбонски влакна фигура. [11] Три важни апликации во спортот се лилјак и рекет рамки. Се проценува дека производството на лилјак секоја година на 34 милиони евра. 40% од светската карбонски влакна прачки се изработени од карбонски влакна. Производството на карбонски влакна риболов целиот свет е околу 20 милиони евра годишно. Капацитетот на пазарот на рекет рамка е околу 6 милиони евра годишно. Други спортски апликации вклучуваат во хокеј на мраз стапови и ски столбови. Карбонски влакна е исто така се користи во морепловството, веслање и други морски спорт.

Всичко за продукта

Цвят:
гланцът 400mm, блясък 440мм
Воспользуйся:
пътнически велосипеди, планински велосипеди
Компоненти:
Волан
Номер На Модела:
1
диаметър на захващане:
31.1-32.5 мм
is_customized:
Yes
Материал:
Въглеродни Влакна
Ширина:
401 - 500mm
Тип:
Пътен Волана/Извит Прът
търговска марка:
FCFB