.

FCFB carbon fiber road bike fork 700 c Rigid Tapered through Axle 12mm carbon forks 1 1/8 super light carbon disc fork аксесоари

FCFB carbon fiber road bike fork 700 c Rigid Tapered through Axle 12mm carbon forks 1 1/8 super light carbon disc fork аксесоари

243.20
BGN 136.00 -44 %

Сума
Налично за поръчка

Име : 700 C Целосна Јаглерод патот диск Вилушка Материјал : Целосна Јаглерод Осипување : 12 mm Ткаат : 3k Завршувањето на : мет / сјај Големина : 700 C Слушалки : 1-1/8" Тип : Патот Велосипед Тежина на вилушка за 365g-/+10g Тежина на оската 74g Гаранција : 2 години
Карбонски влакна (СП) е нов вид на влакна материјал со висока цврстина и висока modulus влакна со содржина на јаглерод над 95%. Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влакна куп, на карбонизација и graphitization на microcrystalline графит материјал. Карбонски влакна "надвор од мека внатре само", квалитет на алуминиум од светлината, но силата е повисока од железо и челик, и има отпорни на корозија, висока modulus на карактеристиките на воени и цивилни аспекти на националната одбрана се важни материјали. Тоа не само што е својствен внатрешна својства на јаглерод материјали, но исто така и мекоста на текстилни влакна може да се обработи, е новата генерација на зајакнувачки влакна. Карбонски влакна е јаглерод материјал се со силна затегнувачка цврстина и влакна мекост и machinability. Карбонски влакна е еден вид на нов материјал со одлични механички својства. На карбонски влакна има затегнувачка цврстина на околу 2 до 7 просечна оценка и затегнувачка modulus на околу 200 до 700 остварен просечен успех. Густина на околу 1,5 до 2.0 грама по кубен сантиметар, кои во прилог на оригиналниот жица структура, кој главно е детерминиран од carbonization температура. Генерално, по висока температура graphitization од 3000 ℃, густината до 2.0 g по кубен сантиметар. Заедно со неговата мала тежина, неговата тежина е дури и полесни од алуминиум, за помалку од 1/4 од челик, железо е 20 пати посилна од силата. Карбонски влакна коефициент на термичка експанзија и други влакна, тоа има карактеристики на anisotropy. Специфичен топлински капацитет на јаглерод влакна е генерално 7.12. На коефициент на топлинска спроводливост се намалува со зголемување на температурата и е негативен (0.72 да 0.90) паралелно со влакна насока и позитивни (32 22) нормално на влакна насока. Специфичниот отпор на карбонски влакна зависи од видот на влакната, и во 25 C, високиот modulus е 775, и на висока јачина на карбонски влакна е 1500 по сантиметар. Ова резултира во највисоката специфична сила и специфични modulus од карбонски влакна во сите високи перформанси влакна. Во споредба со титаниум, челик, алуминиум и други метални материјали, карбонски влакна во физички својства на голем интензитет, со голема modulus, ниска густина, линеарен коефициент на експанзија и други карактеристики, може да се нарече цар на нови материјали. Карбонски влакна е еден од главните корисници на јаглерод влакна во областа на спорт и рекреација, како што се голф клубови, риболов, тениски рекет бадминтон рекети, велосипеди, ски столбови, snowboards, сурфање на ветер јарболи и едрење трупот. Карбонски влакна кои се користат во дневни потреби, како што се аудио, Yuba, греалки и други апарати за домаќинство апарати и мобилни телефони, лап-топ компјутери и други електронски производи, исто така може да се види на карбонски влакна фигура. [11] Три важни апликации во спортот се лилјак и рекет рамки. Се проценува дека производството на лилјак секоја година на 34 милиони евра. 40% од светската карбонски влакна прачки се изработени од карбонски влакна. Производството на карбонски влакна риболов целиот свет е околу 20 милиони евра годишно. Капацитетот на пазарот на рекет рамка е околу 6 милиони евра годишно. Други спортски апликации вклучуваат во хокеј на мраз стапови и ски столбови. Карбонски влакна е исто така се користи во морепловството, веслање и други морски спорт. Карбонски влакна текстил, исто така познат како на карбонски влакна текстил, карбонски влакна текстил, јаглерод крпа, карбонски влакна ткаенини, карбонски влакна појас, карбонски влакна лист (prepreg крпа).

Всичко за продукта

Цвят:
Гланц 3К, 3к матирано
Воспользуйся:
Пътнически Велосипеди
Номер На Модела:
1
окачване:
No
Дължина На Острието:
100мм
Размер На Стъблото:
27.2/30.8/31.6 мм
Материал:
Въглеродни Влакна
ПОДХОДЯЩ ЗА:
Дисковата спирачка
търговска марка:
FCFB
Тип:
Пружина на вилица (ниска трансфер, без амортисьорите)
Размер На Колелото:
700C