.

AVY Battery BN31 за Xiaomi Mi 5X Mi5X Redmi 5A Pro 5APro мобилен телефон акумулаторни литиево-йонни полимерни батерии са тест

AVY Battery BN31 за Xiaomi Mi 5X Mi5X Redmi 5A Pro 5APro мобилен телефон акумулаторни литиево-йонни полимерни батерии са тест

14.16
BGN 12.00 -15 %

Сума
Налично за поръчка

Забелешка : батеријата не одговара за Xiaomi Mi 5 X Mi5 X / Redmi 5 A 5 A Про Батеријата модел : BN31 (Ако не сте сигурни дека е погодна за вашиот телефон , може да се спореди со овој број, е батеријата единствен број) ве Молиме Имајте во предвид : > батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба. > Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати. > Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да ја полните целост. > Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата. > Не расклопување или промена на структурата на батеријата. > Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго. За Превозот : 1. Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на 24-72 часа по купувачот исплата е потврдена. Прати слики со онлајн песна,Следење на информации е на располагање во рамките на 5-10 дена. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 2. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! Гаранција : 1. Сите производи што се продаваат се со врвен квалитет и под строга проверка пред пратката.100% Тестирани и се направи нашата марка. 2. Ние и ветуваме на гаранција за квалитет во 6 месеци и ние ќе го поправи тоа бесплатно. На враќање превозот треба да биде платена од страна на клиентот.Сите се врати ставки мора да биде во добра состојба. Примена на стари предмети,ќе се веднаш, испрати еден на нови објекти. Повратни информации : 1. Ние се грижиме за нашите вредни клиенти, и ќе настојуваме да го реши секој неочекувани проблеми. 2. Ако ви се задоволи со испорача стоката, ве молиме љубезно им помогне да се остави позитивни повратни информации и ние ќе го прават истото за вас. 3. Ако не се задоволи со стоки на, ве молиме слободно да не контактирате на време и да ја испратите пораката прво пред да остави негативни повратни информации, или да се отвори било која расправа за alibaba. Ве молиме не го отворите било спор,Ние секогаш ќе се потрудиме да се реши проблемот и да живеат до вашето задоволство.

Всичко за продукта

Съвместима Модел, Xiaomi:
Mi 5X, Redmi Note 5A
Съвместим Марка:
xiaomi
Сертифициране на качеството:
CE
Капацитет на батерията(ма):
2801mAh-3500mAh
Номер На Модела:
BN31
търговска марка:
AVY
Оригинал или не:
Съвместим
Подходящ За I:
Xiaomi Mi 5X Mi5X
Подходящ за II клас:
Redmi Note 5A pro