.

VGT-1620QTD 2Л цифров дисплей ултразвукова пречистване на таймера от неръждаема стомана настройка подгряване на вана за почистване на бижута, часовници, слънчеви очила

VGT-1620QTD 2Л цифров дисплей ултразвукова пречистване на таймера от неръждаема стомана настройка подгряване на вана за почистване на бижута, часовници, слънчеви очила

BGN 110.32

Сума
Налично за поръчка


VGT-1620 QTD 2 L Дигитален Дисплеј Ултразвукови Почиста од не ' Рѓосувачки Челик Тајмер Греење Поставување Бања Чистење на Накит Види Очила 100 W
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име : Ултразвукови чистење машина
Модел : VGT-1620 QTD
Напон : 110 V и 220 V
Ултразвучно моќност : 50 W
Греење моќност : 100 W
Капацитет : 2 L
Греење време : 1-99min
Греење температура : 0-80
Пакување големина : 24*22*27 CM
Тежина : 3 KG
Предложи апликации :
- Научна лабораторија : Eyeglass Рамки,Лабораторија Стакло,Оптички &Контактни Леќи,Pipettes,Тест Цевки
- Електроника Производство : Кондензатори,Керамички Супстрати,PC Одбори,Пакување на Компоненти,SMDs
- Медицински &Стоматолошки Лаборатории,Burs : Крв Oxygenators,Cannulae,Стоматолошки Инструменти,Шприц Делови
- Накит Производство : Синџири,Шарм,Монети,Сложена Прилагодувања,Благородни Метали&Gemstones
- Во Авто Индустријата : Carburetor,Одлеаноци,Инјектори За Гориво,Машински Делови,Печат Делови,Прекинувачи
Карактеристики
- 1.7 L капацитет на резервоарот за професионално чистење.
- 40 KHz Зајакнат трансдуцерот прави ултразвучно повеќе моќни.
- Тајмерот за Поставување со 1-99 минути adjutable.
- Греење функција со 0-80 целзиусови степени прилагодлива температура.
- Брзо и темелно да се отстранат сите нечистотии за комплексни делови.
- Заобиколат Louver за пролонгирана операција.
- Изолирани-Коло дизајн,добра способност за водоотпорен.
- Трајни и силна отпорност на топлина од не ' рѓосувачки челик изградба.
- Треба само обична вода од чешма да се чисти (додадете мала количина на миење-up течност за понатамошни ефективноста)

Всичко за продукта

Тип Штепсельной Вилици:
EU
търговска марка:
ZJMZYM
документ:
CE
Продължителност На Пара:
>30 минути
Напрежение На Тока (В):
220V
Номер На Модела:
VGT-1620QTD
Аларма За Липса На Вода:
No
Тип:
Ултразвукова Пречистване На
Мощност (W):
100 W
Обемът на:
2L
Номер На Продукта:
G805
Име на продукта:
ултразвукова машина чистящая
Модел:
VGT-1620QTD
Напрежение:
110V and 220V
Ултразвукова сила:
50 W
Мощност на отопление:
100 W
Обемът на:
2L
Време загряване:
1-99мин
Температура отопление:
0-80
Размер на опаковката:
24 * 22 * 27 СМ