.

1 опаковка 300шт 10-1 ω 1/4 W устойчивост на 1% от метално фолио, резистор, съпротивление гама от набор на Набор от 30 вида на всеки 10шт Безплатна доставка

1 опаковка 300шт 10-1 ω 1/4 W устойчивост на 1% от метално фолио, резистор, съпротивление гама от набор на Набор от 30 вида на всеки 10шт Безплатна доставка

BGN 2.70

Сума
Налично за поръчка

Нови 300 Pcs 1/4w Отпор 1% Метал Филм Отпорник Комплет Наместен 30 Видови Секој 10pcs
Објектот Карактеристики
100% Сосема Нов и Висок Квалитет!
1% 1/4 W Метал Филм Отпорник Избрани за Полнење 30 Вредности Вкупно 300pcs 10pcs на Секој Вредности
1% толеранција
Висока прецизност и стабилност
Ниска температура коефициент
Ниско ниво на бучава
Автоматско вметнување е применливо
Количина : 30 Вредности*10pcs=300pcs.
Вредноста листата :
10Ω 22Ω 47Ω 100Ω 150Ω 200Ω 220Ω 270Ω 330Ω
470Ω 510Ω 680Ω 1 KΩ 2 KΩ 2.2 KΩ 3.3 KΩ 4.7 KΩ 5.1 KΩ 6.8 KΩ
10 KΩ 20 KΩ 47 KΩ 51 KΩ 68 KΩ 100 KΩ 220 KΩ 300 KΩ 470 KΩ 680 KΩ 1 MΩ
Пакетот Вклучува :
1 Пакување од 300 компјутери 1/4 W 30 вредности Отпорник (околу 10 компјутери секоја вредност)
Забелешка : боја на Отпорници е само за референца само, тоа може да се различни од реалниот објект,се надеваме на вашето разбирање. Поради тешки обем на работа и тежок пакување, не ја отфрли разликата меѓу бројот на 1-2) или repeat (повтори непријатности за вас, ве молиме да се разбере Не Мало Поле .Спакувани Безбедност во Меур Торба

Всичко за продукта

търговска марка:
ВАВГАТ
Тип:
Фиксирани Резистора
Състояние:
НОВО
ТЕХНОЛОГИЯ:
Металлокерамика
Номер На Модела:
1/4 W
Вид На Опаковката:
Градския Дупка
Допускане На Съпротива:
1%
Номинална мощност:
..
Температурен Коефициент:
-40°c-+125°
Работна Температура:
..
Цвят:
Сини
is_customized:
Yes