.

Ръчно Изработени Пълен Тан Самурайски Меч И Японската Катана Имитировала Дамасской Стомана Ръчен Метал Занаят

Ръчно Изработени Пълен Тан Самурайски Меч И Японската Катана Имитировала Дамасской Стомана Ръчен Метал Занаят

239.87
BGN 228.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


Внимание : Фотографиите се за повикување само. Вистински производ може да се разликува.
Предмет Бр. : Zs-9211 вкупна Должина : 106 CM Нож Должина(без Habaki) : 71 CM Сечилото Материјал : Имитира Дамаск челик со бран hamon Сечилото Функција : виткање,пескарење полиран со меч камен Сечилото Дебелина : 7.0 mm Сечилото Ширина : 3.2 cm Scabbard (Јас)Материјал : тешко дрво, лакирани Scabbard (Јас) Должина : 76cm Рачка (Tsuka)Материјал : 29cm Rayskin(исто) : бела stingray вистински rayskin Ito и Sageo : полиестер јаже Работ на Ножот : острината Tsuba Материјал : Железо ласерско сечење Fuchi &Kashira Материјал : цинк легура Habaki Материјал : Месинг Други Приклучоци(Seppa,Menuki) : Месинг Fittngs Функција : пескарење poslish, позлата Пакување : Пена кутија,свила торба со сертификација.

Всичко за продукта

Цвят:
Черен
Размер:
Handmade Katana
Материал:
Метални
Стил:
Античен Имитация
Тема:
Спорт
Регионална Функция:
Япония
търговска марка:
СТОМАНА KAWASHIMA
Тип:
Японски Самурайски Меч
Стил:
Метално занаят, ръчно изработени
Спецификация:
Japanese katana
Материал:
метал / дърво
Материал На Острието:
сгънати стомана
Ламиниране на острието:
над 800 слоеве
Случай:
Доджо / изкуство / сбирка
Характеристика:
Античен Стил
Цвят:
Индивидуално
документ:
СТОМАНА KAWASHIMA