.

LOMVUM 60m 40M 80m 100m лазерен далекомер цифров лазерен далекомер, захранван с батерии, лазерен далекомер лента далекомер

LOMVUM 60m 40M 80m 100m лазерен далекомер цифров лазерен далекомер, захранван с батерии, лазерен далекомер лента далекомер

33.57
BGN 27.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка

.т-производ {background-color : #fff;width : 100% ;max-ширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;font-family : "Ping Fang SC-Медиум"}.т-производ.обратна {flex-насока : ред-обратна}.т-производ .слика {position : relative;flex : 4;text-align : право}.т-производ.обратно .слика {text-align : left}.т-производ .image img {ширина : 400px;висина : авто}.т-производ .инфо {flex : 5;кутија-големината : граница-box); дисплеј : flex;flex-насока : колона;оправда-содржина : центар}.т-производ .информации .наслов {font-size : 28px;line-height : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.т-производ .информации .содржина {font-size : 18px;line-height : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (max-ширина : 750px) {.т-производ {баласт : 0;flex-насока : колона !важно}.т-производ .слика {text-align : center !важно}.т-производ .image img {ширина : 95.73%}.т-производ .информации .наслов {text-align : center;маргина : 4vw 10% 0;font-size : 3.7 "фолксваген"; line-height : 5.3 "фолксваген"}.т-производ .информации .содржина {text-align : center;font-size : 3.2 "фолксваген"; line-height : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}.т-производ {background-color : #fff;width : 100% ;max-ширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;font-family : "Ping Fang SC-Медиум"}.т-производ.обратна {flex-насока : ред-обратна}.т-производ .слика {position : relative;flex : 4;text-align : право}.т-производ.обратно .слика {text-align : left}.т-производ .image img {ширина : 400px;висина : авто}.т-производ .инфо {flex : 5;кутија-големината : граница-box); дисплеј : flex;flex-насока : колона;оправда-содржина : центар}.т-производ .информации .наслов {font-size : 28px;line-height : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.т-производ .информации .содржина {font-size : 18px;line-height : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (max-ширина : 750px) {.т-производ {баласт : 0;flex-насока : колона !важно}.т-производ .слика {text-align : center !важно}.т-производ .image img {ширина : 95.73%}.т-производ .информации .наслов {text-align : center;маргина : 4vw 10% 0;font-size : 3.7 "фолксваген"; line-height : 5.3 "фолксваген"}.т-производ .информации .содржина {text-align : center;font-size : 3.2 "фолксваген"; line-height : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}
Анализа инструмент и ласерски rangefinder
Со LOMVUM
Карактеристики и спецификации :
Карактеристики :
Користење на прецизност ласерска технологија, LOMVUM ласерски растојание метар комплет обезбедува брза, лесна, и точни мерења секој пат кога ќе го користите. Џеб големина за лесна преносливост, оваа корисна алатка нуди должина, површина и волумен на мерки во инчи, нозете, и метрички единици.
Компактен Ласерски Мерење Алатка мерки и прикажува должината; пресметува и прикажува област; и да се прикажува постојано ажурирани мерки како што се движат кон или подалеку од целта.
Идеален за внатрешни работи украсување, ремоделирање, подни и ѕидни облоги, недвижен имот, проценка и оценување, тоа е брз, лесен и прецизен начин да се измери, па дури и во одење-out растојанија.
Спецификации :
• Модел : НН-Б
• Моќност : ААА 1.5 V × 2 парчиња (батерии не се вклучени)
• Точност (во) : ±0.06 во
• Боја : Портокалова и Црна
• Мерење Растојание (м) : 40/50/60/80/100
• Производ Нето Тежина : 76g
• Одделение : m/во/ft
• Производ Големина : 4.5 x 1.9 x 1.1 во.
• Ласер Класа : 630-670 nm, II класа
• Функции
• Континуирано Мерење : √
• Складирање На Податоци : 20
• Површина/Јачина На Пресметка : √
• Мерење пати на батерии : повеќе од 5000 пати
• Pythagoras Теорема Пресметка : √
• Работат на Температура : 0 C ~ 40 C
• Додавање/Одземање : √
• Меур Ниво : 2
• Должина На Додавање/Одземање : √
• Авто Ласерски Исклучување : √
• Област Додавање/Одземање : √
• Автоматско Исклучување : √
• Јачина На Додавање/Одземање : √
• МАКСИМАЛНА/МИНИМАЛНА : √
Точно Мерења
Грешка надолу до +/- 1.5 mm
Зачувај 20 комплети на податоци
За трофеи
Копчиња & Функција
1. Долго притиснете за да го вклучите уредот, кратко притиснете за мерење на растојание
2. Површина/јачина на мерење
3.

Всичко за продукта

Диапазон На Измерване:
40та, 50м, 60м, 80м, на 100м, 120М
Вид Хранене:
Захранва От Батерии
търговска марка:
ЛОМВУМ
Номер На Модела:
ЛВ-Б
Размер:
4.5*1.9*1.1 inch
Точността На Измерване:
3 мм(0,12 инча)
Цвят:
Оранжево и черно
измерване:
40/50/60/80/100 / 120М
пузырьковый ниво:
2 пузырьковый ниво
единица за измерване:
М / инч/ft
Лазерен клас:
630-670мм, клас 2
силата на:
ААА 1.5 V*2 елемента (батерии в комплекта не са включени)
Съхранение на данни:
20
Тегло:
76g
Време е за измерване на батерията:
Над 5000 пъти