.

1000шт дискови магнити 8x1 мм N35 супер мощен силен редкоземельный неодимовый магнит 8*1 силен магнитен 8mmx1mm

1000шт дискови магнити 8x1 мм N35 супер мощен силен редкоземельный неодимовый магнит 8*1 силен магнитен 8mmx1mm

47.04
BGN 40.00 -15 %

Сума
Налично за поръчка


1000pcs Диск магнети 8x1 mm N35 Супер Моќна Силна Ретки Земјата Neodymium Магнет 8*1 силни магнетни 8mmx1mm
Ова е нашиот вистински магнет
Детали За Производот:
Облик : Диск
Големина : 8x1mm
Материјал : Nd Fe B постојан Магнети
Одделение : N35
Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степен
Позлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатен
Напомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети. Прсти и други делови од телото може да се добие сериозно сериозна помеѓу две привлекување на магнетите. Лесно е скршен,ве молиме да се биде внимателен.
Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника
Neodymium магнети се кршливи, и може да кора, пукнатина или да се загрози ако е дозволено да се слем заедно.
Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 80°C/176°F.
За нас: Ние сме Главно се произведуваат производство на средината и high-end Nd Fe B перманентни магнети и Истражување и Развој на Nd Fe B магнетни matrial . Ние работевме на магнетни материјали за повеќе од 10 години ,ние сме професионални онлајн продавач во кина премногу. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Повеќето наредби може да се организира во 24-48 часа. Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина.
За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО. Ви благодариме!

Всичко за продукта

Номер На Модела:
8x1 мм
търговска марка:
neodimio
Приложение:
Промишлен Магнит
Част:
редкоземельный Магнит
Тип:
Постоянен