.

2G 1G RAM CF industrial 1U firewall server router 6 *1000M INTEL Gigabit 2*SFP 2*байпас I7 3770 3.4 GHZ Mikrotik PFSense РОС

2G 1G RAM CF industrial 1U firewall server router 6 *1000M INTEL Gigabit 2*SFP 2*байпас I7 3770 3.4 GHZ Mikrotik PFSense РОС

1296.00
BGN 1205.00 -7 %

Сума
Налично за поръчка

Intel® Core™ i7-3770 Процесор
(8 M Кеш, до 3.90 GHz)
Ivy Bridge
Intel HD Графика 2500
назад I/O :
Конзола
USB*2
Lan*6
2*SFP 82580 DB
VGA
Со Вентилатор
Оваа машина има две групи на БАЈПАС.(LAN1~4 поддржува 2 групи на ЗАОБИКОЛАТ функција)
Фабриката за директна продажба, Ние се осигура најдобра цена , најдобар квалитет! Добредојдовте ОЕМ ODM! Шасијата може да се прилагоди, матична плоча , преден панел ПВЦ ЛОГОТО , софтверот може да се OEM прилагодено.
Опремата може да биде инсталиран од страна на Router OS најновите официјални стабилна верзија v5.25 Вистински клон може да се надополни во L6 овластени службени 6.x, можете да ја инсталирате. Може да изберете пред PVC панел без било логото, Intel B75 чип , 6 * 1000 M intel pci-e мрежна порта , 1-2 G/DDR3 , 4 GB-8 GB индустриски SSD, ROS L6 овластен 6.x може да се надополни.
Конфигуриран
RAM МЕМОРИЈА : 2 GB
ДИСК КАПАЦИТЕТ : 1 GB СП
ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ : НИКОЈ
Параметри
Intel Core I7 3770
Главните параметри
Модел
Intel core I7 3770
Фабрички чип
Intel
Интерфејс Тип
LGA 1155
Тип На Јадро
Ivy Bridge
Производство
22 nm
Јадра
Quad-core
Теми
Осум нишка
Фреквенција
3.4 GHz
Три кеш
8 M
Функција параметри
Покажува core модел
Intel HD Graphics 2500 Core Графика
Поддршка за мемориска фреквенција
DDR3 1333/1600 MHz
Работна Сила
77 W
Други параметри
Својства Клучен Збор
64-битен процесор, Quad-core процесор
Детална конфигурација
B75 82574 L
NIC : intel PCI-E 1000 M 6 * 82574 L+ 2*SFP 82580 DB
Матична плоча : intel B75 чип поддржува широк спектар на 1155 -pin-от на ПРОЦЕСОРОТ, вклучувајќи XEON E3 серија
Моќност : Вистински најдобар квалитет на снабдувањето со номинална моќност од 250 w максимална моќност од 300 w ( не мал HTPC моќ која може да се обезбеди I7 серија CPU моќ)
Софтвер : Поддршка ROS/Router OS, Mikrotik,PFSense,Panabit,Wayos со intelliegent flowcrl,Monowall,Radius_Manager, BYTEVALUE, netzone webcache, hi-пајакот, ikuai8, и така натаму
Изграден - SSD хард диск заграда, можете директно да го инсталирате SSD
Новата шасија, новата сина плоча
RJ45 стандард COM порт , компатибилен со cisco стандард , вграден во стандард SATA интерфејс , minipci-e интерфејс може да биде инсталиран SSD, скаларен wifi безжична картичка. Со VGA лесно дебагирање (изборен без VGA интерфејс ) , пред 2 USB интерфејс , Нема потреба расклопување на шасија, и да ја инсталирате системот ( обезбедување на вежби) , факултативна 2,5-инчен хард диск, можете Да контактирате со нас за различни конфигурација бара од вас.
Стандард 1 U големина : 430mm(L)*280mm(W)*46.2 mm(H)
За превоз :
1.DHL,UPS-от,Fedex,ТНТ или ЕМС е достапна за превозот.
Ние сме превозот во светот освен во некои земји, кои поради сопствени прашање : Бразил, Турција, Русија и далеку област и ние не можеме да прифатиме за дополнителни трошоци за далеку област надоместоци.
2.Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред ставање.
и стоката како друг објект името ,или да наведете и вредност за обичај, ве молиме да не информирате кога прави нарачка.
3.ние прифаќаме Капка испорака, купувачот не може да се види било какви информации за нас кога тие добија пакет,
ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.

Всичко за продукта

Макс Процесори:
1
Статут На Продукти:
Склад
Основната Честота На Процесора:
3,4 Ghz
Архитектура Блейд Сървър:
1U