.

thin clients 1U network Firewall router with 6 LAN ports Inte Quad Core Xeon E3-1230 V2 3.3 Ghz no graphic 2G RAM 8G SLC RouterOS

thin clients 1U network Firewall router with 6 LAN ports Inte Quad Core Xeon E3-1230 V2 3.3 Ghz no graphic 2G RAM 8G SLC RouterOS

1078.40
BGN 1003.00 -7 %

Сума
Налично за поръчка

Инте Quad Core 8 теми Xeon E3-1230 V2 За 3,3 Ghz
ПРОЦЕСОРОТ без графичка картичка, може да не се прикажат систем
но системот се уште е во можност да се подигне и работи нормално.
Ivy Bridge/ L3 8 MB
Hyper-Провира Технологија
назад I/O :
Конзола
USB*2
Lan*6
VGA
Со Вентилатор
Фабриката за директна продажба, Ние се осигура најдобра цена , најдобар квалитет! Добредојдовте ОЕМ ODM! Шасијата може да се прилагоди, матична плоча , преден панел ПВЦ ЛОГОТО , софтверот може да се OEM прилагодено.
Опремата може да биде инсталиран од страна на Router OS најновите официјални стабилна верзија v5.25 Вистински клон може да се надополни во L6 овластени службени 6.x, можете да ја инсталирате. Може да изберете пред PVC панел без било логото, Intel B75 чип , 6 * 1000 M intel pci-e мрежна порта , 1-2 G/DDR3 , 4 GB-8 GB индустриски SSD, ROS L6 овластен 6.x може да се надополни.
Конфигуриран
RAM МЕМОРИЈА : 2 GB
ДИСК КАПАЦИТЕТ : 8 GB SSD
ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ : НИКОЈ
Параметри
Инте Quad Core Xeon E3-1230 V2 За 3,3 Ghz
Чип производителот : Интел Чип
Главните параметри
Модел
Xeon E3-1230 V2
Фабрички чип
Intel
Интерфејс Тип
LGA 1155
Тип На Јадро
Ivy Bridge
Производство
22 nm
Јадра
Quad-Core
Теми
Осум теми
Фреквенција
3.3 GHz
Турбо Зголемете
Поддршка
FSB
100 MHz
Фреквенција мултипликација
33 X
Кеш
128 K
Средно кеш
1 M
Три кеш
8 M
Функција параметри
Поддршка за мемориска фреквенција
DDR3 1333 MHz, 1600 MHz DDR3
Hyper-Провира Технологија
Поддржува Хипер-Провира Технологија
64-битен процесор
Работна Сила
69 W
Детална конфигурација
B75 82583 V
NIC : intel PCI-E 1000 M 6 * 82583v ( мали топлина стабилен и сигурен перформанси е подобро )
Матична плоча : intel B75 чип поддржува широк спектар на 1155 -pin-от на ПРОЦЕСОРОТ, вклучувајќи XEON E3 серија
Моќност : Вистински најдобар квалитет на снабдувањето со номинална моќност од 250 w максимална моќност од 300 w ( не мал HTPC моќ која може да се обезбеди I7 серија CPU моќ)
Софтвер : Поддршка ROS/Router OS, Mikrotik,PFSense,Panabit,Wayos со intelliegent flowcrl,Monowall,Radius_Manager, BYTEVALUE, netzone webcache, hi-пајакот, ikuai8, и така натаму
Изграден - SSD хард диск заграда, можете директно да го инсталирате SSD
Новата шасија, новата сина плоча
RJ45 стандард COM порт , компатибилен со cisco стандард , вграден во стандард SATA интерфејс , minipci-e интерфејс може да биде инсталиран SSD, скаларен wifi безжична картичка. Со VGA лесно дебагирање (изборен без VGA интерфејс ) , пред 2 USB интерфејс , Нема потреба расклопување на шасија, и да ја инсталирате системот ( обезбедување на вежби) , факултативна 2,5-инчен хард диск, можете Да контактирате со нас за различни конфигурација бара од вас.
Стандард 1 U големина : 430mm(L)*280mm(W)*46.2 mm(H)
За превоз :
1.DHL,UPS-от,Fedex,ТНТ или ЕМС е достапна за превозот.
Ние сме превозот во светот освен во некои земји, кои поради сопствени прашање : Бразил, Турција, Русија и далеку област и ние не можеме да прифатиме за дополнителни трошоци за далеку област надоместоци.
2.Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред ставање.
и стоката како друг објект името ,или да наведете и вредност за обичај, ве молиме да не информирате кога прави нарачка.
3.ние прифаќаме Капка испорака, купувачот не може да се види било какви информации за нас кога тие добија пакет,
ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.

Всичко за продукта

Макс Процесори:
1
Статут На Продукти:
Склад
Архитектура Блейд Сървър:
1U