.

Отключени оригинален HUAWEI B310S-22 4G LTE CPE WIFI рутер, модем, 150 Mbit / FDD 800/900/1800/2100/2600 Mhz

Отключени оригинален HUAWEI B310S-22 4G LTE CPE WIFI рутер, модем, 150 Mbit / FDD 800/900/1800/2100/2600 Mhz

BGN 188.80

Сума
Налично за поръчка

Оригиналниот Отклучен HUAWEI B310 S-22 4 G LTE си-пи-и WIFI РУТЕР модем 150 Mbps ФЛОПИ 800/900/1800/2100/2600 MHZ Опис на Производот
Huawei B310 е новата 4 G LTE си-пи-и со LTE Категорија 4 технологија. Huawei B310 може да се постигне LTE конекција до 150 Mbps преку своите Gigabit Ethernet порта. На B310 LTE си-пи-би можеле да го покрие неспокојот безжичната мрежа за 250 метри. Дури и после успешна надградба, можете лесно може да го вратите софтверот на претходната верзија. Едноставно држете го WPS и Моќ копчиња за лесна враќање. Со LTE си-пи-и B310, братот модел Huawei B315 LTE си-пи-и исто така е претставен.
Тоа може да пристапите до 32 WIFI уреди кои стануваат идеален за домашна забава и размена на информации центар.Таа поддржува multi-уреди истовремено висока брзина на пристап, совршен за SOHO е и малите бизниси со својата поврзаност опции на светот.
Технички Спецификации :
* 4 G LTE Категорија 4 CPE
* Поддршка за 4 G ФЛОПИ-LTE 800/900/1800/2100/2600 MHZ
WCDMA 900/2100 MHZ
* LTE Преземете брзина до 150mbps, испратите брзина до 50 Mbps
* Wi Fi 802.11 b/g/n, Безжична брзина до 300 Mbps
* До 32 безжични корисници би можело да биде поврзано истовремено
* Две конектори за надворешни антени
* Еден Телефонски порта и една порта за LAN/WLAN
* Димензии : 181.0 mm x 126.0 mm x 70.0 mm
* Тежина : околу 226g
Пакување & Испорака
Пакување листа :
1 X B310 S-22
1 X Мрежен кабел
1 X адаптер

Всичко за продукта

Връх На Усилване На Антената:
5dbi
Честота На Wi Fi:
2,4 г
търговска марка:
Huawei
Тип На Мрежата:
4G
Поддръжка на WDS:
No
Стандарт За Предаване На Wi-Fi:
802.11 b,802.11 g,802.11 n
Поддръжка на WPS:
No
Портове lan мрежа:
2
Максимална скорост на трансфер на данни по локалната мрежа:
150 МБС
Безжична Сигурност:
WPA-PSK/WPA2-PSK
Подкрепян Честота На Wi-Fi:
2.4 G & 5G
Мрежов Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n/a
Номер На Модела:
B310