.

Мини тестер на инвертор CCFL LCD телевизор, лаптоп ремонт на екрана осветление лампи 12V Swtich 6Pin w / кабел

Мини тестер на инвертор CCFL LCD телевизор, лаптоп ремонт на екрана осветление лампи 12V Swtich 6Pin w / кабел

BGN 4.80

Сума
Налично за поръчка


Мини Тестер На Инверторот CCFL LCD ТЕЛЕВИЗОР Лаптоп со Екран Поправка Осветлување Светилка 12 V Swtich 6 Pin w/ Кабел Игран : Лесно за употреба од страна на приклучокот во 12 V напојување . Мини големина така може да се врши многу погодно. Може да се користи како прекинувач. Користете Исклученост Начин да се тестира светилки или инверторот : 1,Тест на LCD и LED светилки : Тест LCD или LED светилки од страна на поврзување на добра инверторот или LED одбор.и тогаш проверете дали работи. 2,Тест на инверторот : Тест инвертери или LED одбори од страна на поврзување на добра LCD LED светилка или лента.и тогаш проверете дали работи. Текст : 12 V DC 5.5 мм поврзете Излез : 6 pin кабел Szie : 3cm*2cm Пакетот вклучува : мини тестер*1 ;кабел*1
Тест на конекција со led екран :

Всичко за продукта

търговска марка:
RZCONNE
Номер На Модела:
toolooo1