.

Гориво Бензин Дизел Пистолет За Масло Сопловой Опаковка С Расходомером

Гориво Бензин Дизел Пистолет За Масло Сопловой Опаковка С Расходомером

BGN 96.00

Сума
Налично за поръчка

Гориво Бензин Дизел Бензин Нафта За Испорака Пиштол Млазницата Фармацевт Со Протокот Метри
Оваа нова гориво трансфер млазницата со електрична метар е дизајниран за фабрики, тренерот на дворот, гасна станица и househood употреба. Лесно да се чисти, да се инсталира и да ги одржува. За различни земја употреба, на метар доаѓа со 4 единица опции Литри(L) / Литри(GAL) / Pints(PT) / Quarts(QT). Батеријата во внатрешноста може да обезбеди 9000 часа операција приближно.
-Две главни Копчето : КАЛИБРИРАЊЕ од кои можете да изберат правото мерење обедини што треба и diplay вкупниот волумен И ЕКРАНОТ од кои може да се менуваат ПО ВРЕМЕ волумен да биде нула.
Mesuring скала : 9999.9, овој проток метри има круг функција ,кога тоа маса оваа скала ,ќе почне од нула повторно .
Погоден за Гориво ,Бензин, Kerosene Дизел ,Бензин и така натаму .
СПЕЦИФИКАЦИЈА :
Млазницата големина : BSPT/NPT 1" ,
Тече отценети : 0-60 L/min.
Точност (% од Читање) : ± 0.5% ,
Max. работен притисок : 0.2 Mpa,
Температурата на работа Дијапазон : -10°C до +60°Ц .
Тоа може да се користи со 24 V трансфер пумпа.
Се снабдува со nozzel како главна фото покажа .

Всичко за продукта

Размер:
38CM*26CM*9CM
Тегло:
1.6KG/PC
Цвят:
Червен