.

Qingfeng stm32f051 development board STM32F0 development board с повече от 51 на китайското ръководство

Qingfeng stm32f051 development board STM32F0 development board с повече от 51 на китайското ръководство

BGN 94.38

Сума
Налично за поръчка

Пакет промоција
Qingfeng stm32f051 развој одбор LCD екран + + "зелени правец ќе научат STM32 F051 Кинески водичот" Вовед во рака добар помошник
Верзија на новата верзија на оглас, целата машина за заварување, на у.с. :
Да ви даде совршена техничка поддршка :
Техничка поддршка forum : Qfv8.com
Купувачи испрати појавување на дискови (вклучувајќи ги и напреден курс)
Фала ~ [2014-01-23 21 : 31 : 16] Купувачот : Дипломиран Инженер 030
Да, шеф е пристапен. Лесна комуникација. [2014-01-24 23 : 42 : 30] Купувачот : Xiaolin911008
Фала! [2014-02-14 10 : 09 : 47] Купувачот : Tianlong сјајна
Студирањето, тоа изгледа добро! [2014-01-23 13 : 37 : 47] Купувачот : Veri0520
Во употреба, се чувствува добро [2013-12-17 17 : 15 : 39] Купувачот : Дирк
Брзо, добра услуга став, продавачот се уште не доби обидете се, ви благодарам [2013-12-16 17 : 25 : 50] Купувачот : Добар живот Веи
Зафатен овие два дена, потврди доцна. Нешто добро, многу мал. Шеф услуга став е исто така многу добра. [2013-11-21 13 : 39 : 13] Купувачот : Погоден електрони
Многу добра, често ќе дојде [2013-11-08 09 : 38 : 10] Купувачот : Yuchunyan210932
Шеф услугата е многу добра, по обуката ќе купи [2013-11-05 18 : 56 : 22] Купувачот : Supermanzxh88
Ви благодарам, навистина имаат премногу љубов!!! [2013-10-14 19 : 09 : 08] Купувачот : Pk00749
Само ексклузивни Кинески туториал "зелени STM32 F051" ќе се добредојдени сте да дознаете.
Да се создаде најзастапен ресурси во развој на STM32 F051 платформа за учење.
Нема емулатор со симулатор, одборот треба да ја преземете симулатор
)1 JLINK V8 емулатор (кликнете на за да погледнете купување) √
2 stlink V2 емулатор (кликнете View) √
3 2.4 G безжичен модул NRF24 L01 (кликнете на за да погледнете купување) √
4 EN28 J60 мрежа модул (кликнете на за да погледнете купување) √
5.
6.MP3
7.
8.7/4.3
Други дизајн и производство на stm32f051 код и вежби :
1.КПД
2.СРС
3.WFI
4.DMA_FLASH_RAM
5. Режим на RTC
6..........
Она што е најважно за развој на одборот? Во право, не е само да се истакне обука обуката, за запишување на АРМ пријатели, за искусни инженери, исто така, во голема мера се олесни развојот на. Stm32f051 на пазарот не е она Кинески туториал, ако навистина не може да се соочи тешко англиски документ, може да сакате да пребарувате мојот целата мрежа ексклузивни Кинески туториал. Вклучувајќи го и официјалниот откритие не е поврзана со историјата на кодексот, како што се читање и пишување EEPROM, читаат и пишуваат, флеш, SD картичка датотечниот систем, дигитална фото рамка, е-книги, GUI десктоп, u COSII и така натаму закон не само Што може да научат крзно, за да биде во можност да го користат непречено, ќе треба рачно оружје, QF развој одбор е, кодот е како што следува :
Споредување на старите и новите верзии :
Најновата верзија :
Старата верзија :
Осигурајте се дека сите постапки може да се користат нормално, сите рутини може да се нарече производ ниво код, детални белешки, клиентот да направи свој производи, само копирајте го и ставете една мала промена може да биде.
Ако не сосема може да се разбере начинот на извршување на Cortex-M0, можете да погледнете на следниве тест слики, иако не се многу јасни, но по читањето, за извршување на Cortex-M0, ќе биде на прв поглед! Знаете, АРМ надвор од Cortex-M0 процесор се користи за да го замени 51 и 16 малку микроконтролерски! Ако сметаш дека светот е премногу далеку, да не заостанат зад другите! Оди пред другите! Вие сте старец!
Reflow процес :
Заварување чисти :
Слика 2.8 инчи стандард 2.4 инчен екран.
Преземете SWD :
Ова е тест на сликата :
Превземи фонт :
24 C02 тест, TFT дисплеј :
Екран на допир панел :
W25q16 тест резултати :
SD картичка датотечниот систем тест резултати :
Се прикаже сликата :
GUI десктоп :
Е-книга
Ние не сме многу забава, да, STM32 F0 од 51 до еднаков на ништо, да АРМ студентите е неизбежен избор, но тој ќе мора поедноставно од друга РАКА, лесно да се научат.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
усилватели
търговска марка:
MLLSE