.

Мастихин живопис портрет Мастихин лицето маслена живопис Impasto фигура на платното ръчно рисувани Франсоаз Нилли 15-40

Мастихин живопис портрет Мастихин лицето маслена живопис Impasto фигура на платното ръчно рисувани Франсоаз Нилли 15-40

BGN 88.00

Сума
Налично за поръчка


Производ Детали : Производ : Улична Уметност, Поп Уметност на платно hight Квалитет, Големина : 16 инчен x16 инчен $55 18 инчен x18 инчен $59 20 инчи x20 инчен $69 Подолу големина не може да се испраќаат од страна на Кина Пост.Така цената не вклучува shippment такса.Ве молиме изберете друга логистичка 24 инчен x24 инчен $89 28 инчи x28 инчен $99 30 инчен x30 инчен $109 32 инчен x32 инчен $129 36 инчи x36 инчен $169 40 инчи x40 инчен $189 48 инчи x48 инчен $209 (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка Нашата Компанија : Шенжен Yinjin Trading Co. Ltd специјализирана во рака-насликани масла (Бренд е Eazilife). Искусни уметници од Dafen Сликарство Село или Xiamen Wushipu Сликарство Село ви овозможи со high-end и прва класа уметнички дела.
Производот Се Покаже :
Поп-Арт маслото :

Всичко за продукта

Размер (Инчове):
16х16, 18х18, 20х20, 24х24, 28х28, 36х36, 32х32, 48х48
Материал:
Платно
Тип:
Картини С Маслени Бои
Среден:
Маслени
Форма:
Площ
Стил:
Абстрактен
Продукти:
Портрет
Поддържаща База:
Платно
Режим на рамката:
Без рамка
Рамка:
No
Форма:
Единична стая
оригинал:
No
Техника:
Ръчно Рисувани
Тип калиграфия и живопис:
Живопис Върху Платно