.

KINGNUOS мъжки часовник Top Brand Luxury Military Sport кварцов часовник от неръждаема стомана мъжки ръчен часовник Relojes Hombre 2017

KINGNUOS мъжки часовник Top Brand Luxury Military Sport кварцов часовник от неръждаема стомана мъжки ръчен часовник Relojes Hombre 2017

23.98
BGN 14.00 -42 %

Сума
Налично за поръчка


KINGNUOS Мажите Часовници Врвот Бренд на Луксузни Воена Спорт Кварц-Гледајте не ' Рѓосувачки Челик машки рачен часовник Машки Часовник Relojes Hombre 2017
Целиот Бренд : KINGNUOS Часовници категории : Мажите се Види стил : Мода/Бизнис Функции : Моден бизнис часовници, Dial календар плочата ротација, многу стилски, од не ' рѓосувачки челик за околу рака и висок квалитет на кожа за на рака, удобен за носење., наменети за мажи, е отец, и дечко најдобар подарок Dial Форма на бирање : Круг Движење тип : кварц движење Дисплеј тип : Покажувачот на Покажувачот на боја : Сребро Бирате боја : Црна,Бела Бенд, Бенд materal : нерѓосувачки челик рака/Кожа Затворач тип : Виткање Затворач со Безбедноста Бенд боја : Сребрена/црна,кафеава Големина и тежина Види lenght : за 240mm Dial дијаметар : за 43mm Dial дебелина : за 12mm Види тежина : околу 100g Пакет : 1 X Види Водоотпорен опис Часовници се 30 M водоотпорен ( живот водоотпорен ),само може да поздравниот малку вода,не може да се мијат или во капење,пливање,нуркање.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Кварцов Часовник
Дълбочина На Водоустойчивост:
3 бар
Форма На Корпуса:
Кръг
Диаметър На Циферблата:
43 мм
Характеристика:
Водоустойчивост, Устойчивост На Удар, Пълен Календар,Автоматична Дата
Тип Обков:
Сгъваема закопчалка с предохранителем
търговска марка:
КИНГНУОС
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
Вид На Материала На Лентата:
неръждаема стомана
Широчина На Лентата:
20 mm
Материал Кутии И Чанти:
Не е пакет
Движение:
Кварц
Пол:
Мъже
Номер На Модела:
1850
Тип Материал Прозорец На Циферблата:
Hardlex
Стил:
бизнес
Дължината На Лентата:
24см
Дебелина На Корпуса:
12mm
Цвят:
Кафяв, черен, бял, сребрист
Стил:
2017 Мъжка Мода / Бизнес / Луксозни Часовници
Ключови думи 1:
брой Саати, хорлогес маннен,эркек Саат,оралогио уомо,relogios masculino,
Ключови думи 2:
hodinky, erkek кол saati,saat,reloj hombre,montre homme,saat erkekler
Ключови думи 3:
horloge,relojes hombre 2017,relogio masculino esportivo,
Ключови думи 4:
relogio masculino de luxo, военни часовници ,бизнес часовници, ходинки
Ключови думи 5:
orologio uomo hodinky,montre homme marque de luxe
Друга ключова дума:
Ръчен часовник за мъже/ за мъже/момчета
Ключова дума за търсене:
Релоги Ходинки Пански Зегарки Маска Цезури Барбати Клокор Ур