.

Ajazz RGB LED подсветката мултимедийна механична клавиатура проводна USB осветление за детска клавиатура геймър ергономична за преносим компютър

Ajazz RGB LED подсветката мултимедийна механична клавиатура проводна USB осветление за детска клавиатура геймър ергономична за преносим компютър

97.98
BGN 78.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


2017 Нови 104 Копчиња Ajazz Robocop Жичен Мултимедијални Механички Ергономски Usb Игри Тастатура со RGB / Жолта / Сина LED позадинско осветлување Сино / Црна / Црвена / Браун се Префрлите 100% Сосема Нов!! Обезбедување На Квалитет!! Да се биде Број 1 на Сопственикот!! Ajazz Robocop Механички Игри Тастатура со Црно/Сино/Red/Браун Прекинувачи. Тоа е наведен наменета за оние чиј личен вкус може да се направи механичка тастатурата за употреба. Ajazz Robocop Механички Игри Тастатура Црна/Сина Прекинувачот е одлична тастатура за игри на среќа и пишување. Црна Вклучите/Исправен нагоре и надолу/Потивко/Предизвикаат побрзо/ Сино Вклучите/Чист звук/Чувствуваат помоќни повратни информации Професионални Игри Механички Целосна Тастатура копче за да нема конфликт/ефективни механички тастатура Црна Switch ajazz Robocop професионални игри механички тастатура Шарени осветлување ефект панели Двојно Инјектирање/Full копчињата без судир Забелешка : За руски клиенти , ние ќе ви испратиме руската тастатура налепници. Спецификации : • Име на Модел : Robocop Механички Тастатура • Број на Копчиња : 104 • Копчето живот : 50 милиони пати • Тежина : 780 ± 20g • Големина : 434x123x36 ± 0.5 mm • Копчето притисок : 60 ± 20gf • Нема. Црвено Количина : целосна клуч не црвено • Производ Интерфејс : Со Магнетни позлатени Usb Конектор • Жица производи : Анти-Мешање Оклопна Плетенка Жица Должина : 1.8 м • Систем за Поддршка : Windows XP / Vista / Win7 / Win8 / Win10/ IOS/ Или Најновите.. Карактеристики : • панел со фантастичен слајд monochromatic светлина сјајот • Том 2 цртање изборно копче, магнет ергономски дланка остатокот • 3 боја keycaps не се носат, ергономски крива чекор-Капа • 4 Градежни машини, сите клучни конфликт • Магнетна Дланка дизајн • Цртање на процесот за јачина на ротари knob • ABS двојно вбризгување на копчето • Целосна апсолутно не црвено копче за манипулација сила • Поддршка за подигање на сила, моќ ефекти, метеор летање • 8 видови на игри ексклузивни осветлување режим "Fn + SCLK" • Метал панел со метал знаци, осветлување и различни кул теми, обичај осветлување група • не носете боја keycaps, ергономски капа зачекори крива. • Изградба на професионални игри, сите клучни конфликт • Копчето патување : 2.0 mm црна јама зелена оска 1.6 mm Повеќе Детали : МЕХАНИЧКИ ПРЕКИНУВАЧИ. Механички копчиња на тоа достави игри-степен на одговорност и тактилни повратни информации супериорен во однос на гума-domed копчиња.
Со actuation сила и растојание на 60g (Црна Switch) и 2mm соодветно,
на копчињата се оптимизиран за брзо команда влез. Плус, копчињата се тестираат за издржливост на 60 милиони циклус живот. ОДБОРОТ МЕМОРИЈА ПРОФИЛИ.
Конфигурирање на вашата тастатура откако и го паметат. Секоја игра бара своја уникатна подесување,
Програма сите 82 копчиња низ па може да се донесе вашата конфигурација на други Компјутери. ИНТЕЛИГЕНТНИ RGB ОСВЕТЛУВАЊЕ.
Го Прилагодите Со Над 16.8 M Бои. Обележете ги копчињата со боја да ги пратите на магии и игра команди.
Копчињата функција индивидуализира осветлување од палета на 16.8 милиони бои. Секоја буква од клучот е целосно осветлени. FN CONBINATION КОПЧИЊА.
Хуманизирано дизајн, зголемување на светлината копчињата за контрола игра копчиња и мултимедијални копчиња и FN копчето, лесно забавна искуство. 6-КОПЧЕ ЗА ПРЕВРТУВАЊЕ.
Со 6-копче за превртување, притиснете речиси секој 6 копчиња плус модификаторот на копчињата (Контрола, Alt, Shift) во било која цел и да го добиете токму она што сте имале намера да. 104 КОПЧЕ АНТИ-GHOSTING.
Сигурен Контрола на вашата команда. Сигурно се регистрирате влезови преку дури и најпознатите напорни игри сесии со анти-ghosting заштита. ИЗДРЖЛИВИ НАВАЛИТЕ НОЗЕ.
Тоа е супериорен издржливост во сите аспекти.

Всичко за продукта

Тялото На Ос:
Черен Ключ, Син Ключ, Кафяв Ключ, Червен Ключ
Стил:
Детска, Стандартна, Водоустойчив, Многофункционална Клавиатура За Лаптоп, Мултимедия, Ергономия
Клавиатура в пълен размер:
ДА
Приложение:
Лаптоп, Работно Бюро
Тип:
Жичен
Поддръжка На Китката:
No
Пакет:
ДА
Език:
Английски
търговска марка:
Аджазз
Вид На Интерфейса:
USB
Номер На Модела:
Робокоп
Стил На Работа:
Механичен
Стандарт На Клавиатурата:
104 ключ
Характеристики:
Разширени Функционални Бутони, Осветление, Мултимедия Интеграция
Цвят:
Черен, Бял
Ключ:
Черен / Син / Червен / Кафяв Ключ
с подсветка:
RGB / жълта / синя led мишка с подсветка
Трябва ли да се поддържа plug и play:
ДА
Е водоустойчив:
ДА
Има мултимедийна функционален клавиш:
ДА
Поддържа Хорско Инженерство:
ДА