.

Преносим Отрицателен Йонен За Пречистване На Въздуха Usb Dc6v За Домашна Кола Air Ionizer Anion Air Cleaner

Преносим Отрицателен Йонен За Пречистване На Въздуха Usb Dc6v За Домашна Кола Air Ionizer Anion Air Cleaner

33.60
BGN 22.00 -35 %

Сума
Налично за поръчка


[xlmodel]-[custom]-[36754]
[xlmodel]-[custom]-[8888] Опис
1. Нормално ниво : работа 10 минути ,стоп 20 минути, автоматски ќе се исклучи по 12 часа
2. Енергија-заштеда level : продолжи со работа за 4 часа , а потоа да запре
4 AA батерии можат да си дозволат се задржи употребата на GL-136 за 30-40 часа
Со изработката на озонската, Преносни Озонската Прочистувач на Воздух GL-136 може да :
1. Се елиминира непријатните мириси во вашиот фрижидер или во автомобил и да се спречи вкрстена-контаминација од смрдеата
2. Се елиминира бактериите и вирусите за да го инхибираат растот на mildew.
3. Задржи свежината и продолжување на чување на животот на храна.
4. Отстрани чад, прашина и мирис на кожа. Згора на тоа, олеснување на автомобил болест
5, стерилизација на различни респираторни заболувања убие бактериите и да се спречи инфекција;
6, дезинфекција елиминира воздух токсични хемиски vapors, убие воздушни токсични, штетни, рак-предизвикуваат бактерии, вируси, бактерии и други вируси;
7, deodorant се елиминираат сите воздух мириса, чад, животната Средина
8, за да се обезбеди свеж воздух тек, па како да се постигне декомпресија.
Озонската игра важна улога во отстранување на мирис во воздухот, кога го стави во фрижидерот да се направи храна, престој во свеж подолго.Тоа е многу поефикасна ин отстранување на загадувачи и мириси, и е моќен oxidant дека убива пониски организмот како бактериите, мувлата и вирусите
Ова одделение, исто така, може да произведе Негативни Јони, кои изобилува со нашите природни средини како што се шуми, водопади, планините и на море. Негативните јони се корисни за подобрување на метаболизмот и хомеостазата на човечкото тело. ефикасна во отстранување на полен, прашина, мувла спори и други штетни честички од воздухот и се во можност да ги подобрат расположението.
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[36755]
[xlmodel]-[custom]-[8888] Најдобри

Всичко за продукта

Тип:
Отрицателен йон
Стил:
пречистване на въздуха
Област На Приложение:
източник на захранване:
Постоянен Ток
търговска марка:
Аланчи
Скорост На Вятъра:
Стандарт
Шум:
≤50 db
Анионная Плътност:
1000000pcs/m3
Степента На Отстраняване На Формалдехид:
96.20%
Номер На Модела:
.
Напрежение На Тока (В):
6V
Подаването На Кислород:
Под 1л/мин
Функция:
Ароматен
Обем На Въздуха:
50м3 / ч
Условие За Ползване:
Домакинство
Мощност (W):
5w
Приложение:
3-8м3
Източник На Захранване:
Електрически
Инсталация:
Мини
Капацитет (CFM):
.
Степента На Отстраняване На Бензен:
99.00%
документ:
.