.

100 мл домакински овлажнител за въздух ултразвуков ароматни дифузор колоритен Нощен светлина етерично масло дифузор US / EU/UK Plug пречистване на въздуха

100 мл домакински овлажнител за въздух ултразвуков ароматни дифузор колоритен Нощен светлина етерично масло дифузор US / EU/UK Plug пречистване на въздуха

BGN 38.53

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики :
Направени од високо квалитетни PP материјал,тоа е издржлив.
Дизајниран со капак за лесно грижа и тивко дизајн нема да ти одело на нерви.
100ml вода капацитет,ултразвучно испитување вибрации претвори во вода и масло во ултра парична казна миризливи магла која освежува соби.
Благотворно LED бои за да одговара на расположението или на оркестарот од собата и да се направи мирно,релаксирачка средина насекаде.
Со интелегентни функција кога нема вода,тоа ќе го исклучи автоматски.
Идеална за дома,канцеларија,спална соба,дневна соба,студија,јога,канцеларија,спа,итн.
Производ Параметри :
Име : Светилник Арома Овлажнител
Модел : Y1-1508 A
Материјал : ПП
Напон : 24 V 0.5 A
Моќност : 10w
Производ тежина : околу 212g
Резервоарот за вода капацитет : 100 ML
Работна брзина : 25 ML/H-30 ML/H
Користење време : 3-6 часа (рестарт може да продолжи да го користи)
Моќ контрола : Автоматско исклучување при недостаток на вода
Бучава : <36db
Приклучок тип : ЕУ /велика БРИТАНИЈА/САД приклучок
Пакување Листа :
Y1-1508 A Арома овлажнител *1
AC адаптер *1
Мерење чаша *1
Прирачник за корисникот *1

Всичко за продукта

Тип Штепсельной Вилици:
ЕС, САЩ, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ
документ:
CE, CB, CSA, RoHS
Номер На Модела:
Y1-1508A
Контрол На Влажността На Въздуха:
Овлажнител на въздух
Начин За Овлажняване На Въздуха:
Мъгливо Освобождаване От Отговорност
Приложение:
11-20㎡
Тип:
Ултразвуков Овлажнител На Въздух
Начин На Работа:
Вид Клавиатура
Изход за мъгла (галон / ден):
25 МЛ/Ч-30 МЛ/Ч
Напрежение На Тока (В):
24V
Шум:
Функция За Синхронизация:
ДА
Форма:
Класически Кея
Мощност (W):
10 W
Вид Хранене:
А. В. Източник
Класификация:
Овлажняване на въздуха
Инсталация:
Плот / Преносима Пишеща Машина
Време за излизане на пазара:
Май-15
Защита от липса на вода при спиране на тока:
ДА
Увлажнительная Способност:
30 мл/ч
Обемът на:
Воспользуйся:
Домакинство
Функция:
Ароматерапия
Броят На Изход Мъгла:
един