.

Защита на обектива на камерата UV-филтър 49 мм цифров супер тънък MCUV Multi-Coated, MC UV Filter Protector 49 мм

Защита на обектива на камерата UV-филтър 49 мм цифров супер тънък MCUV Multi-Coated, MC UV Filter Protector 49 мм

12.62
BGN 9.00 -29 %

Сума
Налично за поръчка


-Повеќе Точки На Продажба-
Леќи на камерата за заштита на УВ филтер 49mm Дигитални Супер-Тенок MCUV Мулти-Обложени MC УВ Филтер Заштитник 49 mm
Со влијанието од УВ светлина. отворено фотографии изгледа нејасен. УВ филтри се погодни за двете црна и боја на филмови под светла сонце. која може да се користи за да се ограничи на УВ светлина и, исто така, како леќа заштитник.Филтер апсорбира ултра виолетови зраци за да се создаде поостри контрасти на слики, филмови или videotape. Оваа Fotga ултра-тенок MC УВ е со мулти-облоги што овозможува поголема светлина пренесува го оценувате споредба со соголени УВ филтри.
Функција :
PMC : Pro Мулти Обложени
Про дигиталниот мулти-обложени филтри во голема мера да се намали појавата на леќа светкаат и ghosting предизвикани од рефлексии.
БПО : Црна Almite Рамка Филтри функција црна мат. BRG : Црна Rimmed Стакло Овие филтри се опремени со црни rimmed стакло за да се намали брзината на светлината исклучување на раб. LPF : Низок профил рамка Ултра тенок филтер рамки за да помогне да се избегнат vignetting на супер широк агол леќи се исто така дизајниран да се одржи леќа капа. KEF : Knurling работ на рамката Овие филтри се опремени со директно knurling работ за да не се лизга.Лесно приврзаност и отстранување. UVC : УВ заштитен случај Филтер случаи заштитени за понатамошно продолжување на животот на филтри.
Ултра тенок 0.5 mm стакло,3мм низок профил рамка
Погоден за сите леќа со 49mm пред нишката.
Вклучувајќи :
FOTGA 49mm ултра-тенок MC-УВ филтер x1

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
търговска марка:
ФОТГА
Номер На Модела:
49мм
Тип:
UV-филтър
Форма:
Кръгла
Модел:
PRO1D Wide Band MC UV
Кръгла Размер:
49 мм
Ефекти Филтър:
UV
is_customized:
Yes