.

Deerekin 40.5 mm 8x (8 точков) филтър звезден хотел ефект за Sony 16-50mm (Alpha A6500 A6300 A6000 A5000 A5100 A3000)

Deerekin 40.5 mm 8x (8 точков) филтър звезден хотел ефект за Sony 16-50mm (Alpha A6500 A6300 A6000 A5000 A5100 A3000)

BGN 5.60

Сума
Налично за поръчка

Опис на производот На Deerekin 40.5 mm 8x Ѕвезда на Филтер е наменета да се користи нормално точка извор на светло како што се сонцето, на сијалица, или свеќа. Во рамките на филтер површината е комбинација на парична казна, гравирани линија видови кои помагаат да се создаде starburst ефект со шест основни дифракција на шила кои се простираат од извор на светлина. Карактеристики на производот Starburst Ефект од Точка Извор на Светлина Шест Основни Дифракција на Шила Шила се Прошири Од Извор на Светлина Црни Алуминиумски Филтер Прстен Пластични Случај 5-годишна Гаранција Детали за Производот Тип : Дифракција/Star Ефект : 40.5 mm Ротирачки : Нема Ефект : Создава starburst ефект од точка извори на светлина со дифракција на шила Пред Филтер Тема Големина : 40.5 mm Пред Објективот Капа Големина : 40.5 mm
Производ Слики

Всичко за продукта

Калибър:
40.5 mm
търговска марка:
Оленькин
Пакет:
ДА
Тип:
звезден филтър
Номер На Модела:
DK-STAR6-40.5 MM