.

led strip grow light 1pcs*50cm smd 5730 led rigid strip 625nmRed 450nmBlue SMD Strip Grow Светлина, led grow light for grow box

led strip grow light 1pcs*50cm smd 5730 led rigid strip 625nmRed 450nmBlue SMD Strip Grow Светлина, led grow light for grow box

12.78
BGN 10.00 -22 %

Сума
Налично за поръчка


Пакет се вклучени : (SMD5730 0.5 m расте светлина+U алуминиум +Маска+крајот капи+2 парчиња метал клипови) *1 buc
5730 расте светлина е полн спектар led расте светлина која ги содржи 6500k Кул Бело,450nm Кралска Сина,625nm Црвена и 660nm Длабоко Црвена Led диоди Сите видови на цветни растенија : Домати, chilli , патлиџани , Роза и др.
Сите видови на зеленчук : лековити билки и зеленчук, зелена салата , bok choy и др .
Исто така погодна за Внатрешна градина или затворен potted пејзаж. Спектрален опсег ефекти врз растенијата физиологија : 280nm ~ 315nm влијанието на морфолошките и физиолошките процеси е минимална 315 nm ~ 420nm хлорофил апсорбира помалку влијание photoperiod ефект, спречување на матични издолжување 420 nm ~ 500nm (сино) хлорофилот и каротеноиди, кои се апсорбира најголем дел, најголемо влијание на фотосинтеза 500 nm ~ 620nm боја апсорпциона стапка не е висока 620nm ~ 750nm (црвено) хлорофил апсорпција "висок", има значајно влијание на фотосинтеза и photoperiod ефект 750nm ~ 1000nm апсорпциона стапка, да се стимулира клеточната издолжување, влијанието на цветни и семе ртење
PS1 :
Lenth од 0.1-2 M може да се customerised, ние се прифати ред со UValuminium или без УВ алуминиум,
со маска или без капак.ако не е некоја utable линк за да плати,pls дозволете ни да знам слободни.Ви благодариме.
PS2 :
1.За Покрие Млечниот or Transparent . Ве молиме оставете massageif сакате млеко ,во спротивно ние ќе испратени до вас transperant капак.
2.ако треба 12 V полнач љубезно се купи од овој
Спецификација за производ
Бренд
IKSLED
Модел
5730 LED расте светлина
Боја
жолта
расте светлина
широк спектар led расте светлина
Работа Напон
DC 12 V
Моќност
18w / метри ( 72 монистра ) ,9w ( 36 монистра ) осветленоста 35 лумен / LED чип
LED чип
тајван чип
Монистра Количина
72 монистра / метри,36 монистра / половина метри
Димензија
12 * 500 * 1.0 мм тежина : 0.08 kg
карактеристики
висока осветленост на слаба светлина пад долг животен век
Гаранција
24 месеци
Фабрика директни :
Имаме осум SMT mouters, секојдневно производство до 30,000 метри. Големина на прифатливи се прилагодите. Различни тип вклучуваат : 5050 5630 5730,7020,8520,4014,2835 цврсти led лента. Еден ред, двоен ред монистра светлина бар итн. големи акции , добредојдовте на цел или истрага.
Сите лента модели во Големи Акции .
Брод во рок од 1-2 работни дена по потврдена исплатата. (Освен за сопствени модели.)
Друг вид :
Имаме повеќе тип од овие видови,доколку треба,ве молиме контактирајте со нас за врската.
Напојување и LED лента за инсталација :
Откако ќе ги купите овој број на led лента, y ou ќе треба
IKSLED Проектот :
(1) Пријава за надворешна реклама :
Шенжен Taoyuan автобуска станица лиценца Lightbox
(2) Пријавата затворен рекламирање светлина кутии
телефон продавница Lightbox
(3) за Внатрешни инженеринг клиенти
Светлината резервоар сокриени ефект
(4) Приказ Фабрика
(5) Wal-Mart накит клиенти
(6) пратките агол
5pcs*50cm DC 12 V 36 СМД 5730 LED Тешко Цврсти LED Лента Бар Светлина Фабрика трговија на Големо 50 CM,црвена/сина,зелена боја+ U Алуминиум +Маска US$ 14.95 /многу
парчиња / многу
5pcs*0.5 m Dropship 5730 LED Лента 18 W 12 V Тешко Цврсти Стриптиз Бар Светлина 36leds +UV Алуминиум CE, Ro HS бесплатен превозот САД$ 13.85 /многу
парчиња / многу
5pcs*0.5 m Dropship 5630 0.5 m LED Лента 12 V Тешко Цврсти Стриптиз Бар Светлина 36leds + алуминиумски Легури Школка Домување CE, Ro HS бесплатен превозот САД$ 12.85 /многу
парчиња / многу
2 парчиња*0.5 m 5630 0.5 m led лента бар Светлина 36leds+U алуминиумски Легури Школка Домување+КОМПЈУТЕР или избришете ги покрие Бесплатен превозот САД$ 7.39 /многу
парчиња / многу
10pcs*50cm Фабрика трговија на Големо 50 CM AC 12 V 30 SMD 5050 LED Тешко Цврсти LED Лента Лента на Светлина со U Алуминиум +Маска free US$ 22.85 /многу
парчиња / многу
10pcs*1m 5730 LED Лента 18 W 12 V 55lumens/led Тешко Цврсти Стриптиз Бар Светлина 72leds +UV Алуминиум +Маска бесплатен превозот САД$ 57.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Растат Светлини
Гаранция:
24 месеца
Източник На Захранване:
DC
документ:
CE, FCC, RoHS ce, CCC
Материал На Корпуса:
Алуминий
Номер На Модела:
пълен набор от светодиоди расте светлина
Източник На Светлина:
Led лампи
търговска марка:
IKSLED
Дали диммируемым:
No
Ширина:
1.4
Напрежение:
12V
Характеристики:
Жълт Цвят
Дължина:
50cm
становись по-лек:
пълен набор от светодиоди расте светлина
Цвят:
Жълт
цвят съдържа 1:
Червеният цвят 625nm
цвят съдържа 2:
660nm наситен червен цвят
цвят съдържа 3:
Кралският син цвят 450Нм
Напрежение:
12V
БРЭНК:
X
ПОДХОДЯЩ ЗА:
Закрит градина или закрит горшечный пейзаж.
подходящ за всички видове зеленина:
треви и листни зеленчуци, маруля , бок-чой и т.н.
подходящ за всички видове растения, цветя:
домати, люти чушки , патладжан, Роза и така нататък