.

Нов Anjoet C8 Cree XML2 U2-1A led фенерче, факел, светлина, под наем lanterna, самоотбрана, къмпинг светлина, лампа,за наем, за 18650

Нов Anjoet C8 Cree XML2 U2-1A led фенерче, факел, светлина, под наем lanterna, самоотбрана, къмпинг светлина, лампа,за наем, за 18650

29.38
BGN 29.00 -1 %

Сума
Налично за поръчка


Нова верзија ,интегриран во главата C8
Естетски
Боја Црна
Рефлектори
Светлото Режими Група 1 (3-Режим) : 5% > 40% > 100% ; Група 2 (5-Режим) : 5% > 40% > 100% > Strobe> СОС
Леќа Тип Стаклена Леќа
Владата Смета 3/5
Рефлектор Тип SMO default
Вклучете Сместување Опашка
Тип На Прекинувач Clicky
Опашката Стојат Yes
Извори На Светло
Извор на светлина БИН U2-1 A(Тц : 6500-7000 K)
Извор На Светлина Бренд Кри
Извор на светлина Модел XM-L2
Lumens (Макс) 1067.3 LM
Моќта & Батерии
Батерии Не Се Вклучени
Батеријата Форма Фактор 18650
Потребни Батеријата Брои 1
Производител
Бренд Конвој
Пакет
Пакет Тип Рамнина
Димензии нас | метрички
Дијаметар на главата 44.5 mm
Должина 143mm
Дијаметар на телото 25.6 mm
Производ 145 g Тежина
Како да го смените режимот за групата :
изберете ниско режим ,почекајте околу 5 секунди ,кога ќе видите трепка ,исклучете го светлото.потоа пак на тоа , можете да се префрлите на 3mode група или 5mode група.
За LED боја
XML2 U2-1 A 6500-7000 K
XML2 T6-3Б 5000-5200 K
XML2 T6-4 C 4300-4500 K
XML2 T5-5 B 4000-4200 K
XML2 T4-7 A 3000-3200 K
Начини на прилагодување :
Default mode (основен режим 2groups
Група 1 (3-Режим) : 5% > 40% > 100% ; Група 2 (5-Режим) : 5% > 40% > 100% > Strobe> СОС
Можете да одберете други начини,постојат неколку видови на избор(само една група) : 10 од сопствени:
(режим опција 1)5%ниско-30%средината-100% високо-СОС-strobe
(режим опција 2)5%ниско-30%средината-100% висок
(режим опција 3)од 10% на ниско-100% висок
(режим на опција 4)10%ниско-100% високstrobe
Светлото за заштита на функцијата објаснување :
(1)Режимот на мемориската функција : ако светилката е вклучена повеќе од 3seconds ,сегашниот режим да може да се memoried.Го исклучите, а потоа вклучете го ,уште оригиналниот режим.
ако помалку од 3seconds ,го исклучите, а потоа вклучете го ,тоа оди во следната режим.
(2)Низок напон заштита функција : кога напон на батеријата е 2.9-3.1 V,светлото трепка 2times/sec со ниска осветленост,тоа е низок напон аларм.
(3)Батерија обратна заштита : доколку вашата батерија е обратна,воопшто не грижете се ,нема никаков проблем нема да се случи.

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
U2 1A, T6 3Б, T6 4C, T5 5B, T4 7A
Цвета На Купето:
7135X8 2группы
Тип Елемент:
Фенери
Увеличи:
No
Функция:
Твърд Светлина, Удароустойчив, Самоотбрана
зарядно устройство:
неподходящ
Силна Страна На Регулатори:
5-8 файлове
Материал На Корпуса:
Алуминий
Номер На Модела:
C8
Цвят:
Бял
Мощност:
11.76W
документ:
RoHS ce, CCC
търговска марка:
ANJOET
Тип На Батерията:
18650
Тип Фенерче:
Преносим
Режим На Превключване:
Висок / Среден/Нисък
Източник На Светлина:
Led лампи
Разстояние Осветление:
100-200 м
Фокусно Разстояние:
Нерегламентираното
Просвет:
1000
Водоустойчив:
ДА
Модел led топки:
cree xml2