.

CT Dimmable LED Strip Light 12V 24V DC 5M WW CW цветна температура регулируема Гъвкава led лента лента светлини водоустойчив IP67

CT Dimmable LED Strip Light 12V 24V DC 5M WW CW цветна температура регулируема Гъвкава led лента лента светлини водоустойчив IP67

35.66
BGN 31.00 -13 %

Сума
Налично за поръчка

Спецификации :
LED Type : SMD 5050 ( 2 Боја во 1 LED)
LED Количина : 60leds/Метар
Вати : 14.4 W/Метар
LED Боја : Двојна Боја = Кул Бело(6000-6500 K)+Топло Бела(2700-3000 K)
Работен Напон : DC12 V или 24 V DC
PCB Ширина : 10мм
PCB Боја : Бела
Зрак Агол : 120°
Работа Tempreture : -20° до 50°
Водоотпорен Одделение : IP67 (Силициум Цевка-водоотпорен) Пакет : 5 M/Ролна, Анти-статички торба пакет Карактеристики : Ниска потрошувачка на енергија Superbright 5050 SMD врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност. Континуирана должина, се одликува со 5 метар во ролна, секој ролна е продажба на единицата. Cuttable секој 3 LEDs заедно сечење на знаци, според pratical барање. Долг животен век 50,000+ часа Флексибилна лента за curving околу наведнува Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем Ултра-светли но работи на ниски температури самолепливи назад со 3 M двојно страна селотејп Сертификација : CE & Ro HS Пакет се Вклучени : 1 Roll х 5 M/Roll-КАРАТНО LED Лента Светлина 5pcs x Moting Клипови 10pcs x Завртки
Како да се Поврзете ? +12 V Поврзете со "+12 V Напојување" Б Connect "-" е Топло Бела G Connect "-" е Кул Бело Забелешка : (Во дното на оваа страница,постои дијаграм конекција за повеќе од 10meters Двојна Бела LED Лента на Светлина)
АКО не знаете како да се поврзете на домашни проекти, ние може да ви обезбеди целосна решение, да ги Реши сите проблеми се размислува за, имаме Контролер и Засилувач & LED Напојување & Додатоци за овој лента, светлата.
- Ние сме професионални LED Осветлување Решение
Ве молиме потврдете ја вашата Адреса,Пост Код и вашето Целосно Име во текот на исходот,така што ќе може да добијат парцели во времето. Во меѓувреме, ако пакетот се врати назад, бидејќи погрешно примачот информации,ќе ги преземе сите reponsibility и назад.
Парцели мора да биде предаден во рок од 1 - 5 работни дена по плаќање пристигна нормално. (Тоа ќе се реши со договор помеѓу нас за ОЕМ производи)
Превозот време за да ширум светот може да потрае до 10 - 45 работни дена од Пост Воздух Mail , од 3-7 работни дена од Експрес (EMS,Fedex,DHL,UPS-от), 3-20 работни дена од Посебна линија (Aramex,Ru-Линија), поради строгите обичај инспекција и различни coutries. Освен за влијанието на времето,празници,политички и општеството ситуација итн. Па изберете погоден превозот начини кога исходот.
Превозот не е со увозните давачки,даноци и други трошоци,купувачите треба да ги земе theresponsibility. Ве молиме љубезно ве молиме да проверите на царинската такса пред купување,во случај на парцели се откажал и се вратил.АКО е така купувачите ќе ги преземе сите поврзани reponsibility поради над овие прашања.
АКО сакате да се стави помала вентил на комерцијална фактура за царинска вентил за да се плати помалку царина,ве молиме љубезно ни остави Забелешка на ред,ние ќе ви помогнеме да го направите како вашиот побара. Време на испорака за референца :
Парк во Кина на светот : за Да RU нормално тоа ќе се 15-45 дена од страна на Регистрирани Пост Воздух Mail,Max до 90 дена,20-35days. со Превозот До НАС,CA,АУ,нов зеланд, нормално тоа ќе потрае околу 7-25 дена од страна на E-Пакет,USPS На Европската & Азија земји тоа ќе биде потребно за 15-40 дена од страна на Регистрирани Пост Воздух Mail,5-20days од страна на e-Пакет.
Акции во Русија да Русија : тоа ќе биде потребно 1 до 15 дена да пристигнат за зона 1, зона 2, Зона 3, а максимум 40days да Зона 4 (Remote Област)

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
Двойна Бял Диммируемый
Цвят:
24V DC, DC 12V
Мощност:
IP67 Waterproof
Тип Елемент:
Стриптийз
Източник На Захранване:
DC
документ:
CE, FCC, RoHS,EMC,LVD,CCC
Модел led чип:
SMD5050
Средният живот (ч):
50 000 часа работа
Вид на уплътнението:
SMD
Водоустойчив:
No
Цветна Температура(K):
2800-6500К
търговска марка:
MJJC
Брой Led/M:
60 светодиода
Консумирана мощност (W/m):
11.52 W/m
Марка led чипове:
Эпистар
Случай:
дневна
Производство На Електроенергия:
Ключ
Напрежение:
12V
Номер На Модела:
cct led лента
Технически характеристики (светли мъниста / м):
60
Характеристика:
led лента 24V
Цвят:
WW CW
Яркост:
Димиране
Светлинен Поток:
1000-1200lm / M
Вид на уплътнението:
ленти Led ww cw
Ширина на печатната платка:
10мм
Продажба На Точка 1:
led лента водоустойчив
Точка На Продажба 2:
С клипове инсталация Slicon и винтове за улавяне на