.

10 X 1m 144 LEDs/M 5050 RGB WS2812B Чип Black ПХБ WS2811 IC Digital 5V LED Strip Light Smart led pixel stripnot водоустойчив

10 X 1m 144 LEDs/M 5050 RGB WS2812B Чип Black ПХБ WS2811 IC Digital 5V LED Strip Light Smart led pixel stripnot водоустойчив

296.00
BGN 184.00 -38 %

Сума
Налично за поръчка


WS2811 IC професионален развој од продажба Симфонија на Светла светлина лента, еден m 144 мушка 144 не е водоотпорен, Карактеристики : Може да се контролира одделно за секој една светилка, и секоја светла може да се намали.
Технички параметри :
Модел : CL-FWIC5050 RGB144-2811 (Не е водоотпорен)
Боја : Целосна Боја
Водоотпорен : IP40 (не-водоотпорен)
Боја : Црвено, Зелено, Сино
Бранова должина : 620-630 (λ) 520-525 (λ) 465-470 (λ)
Светлината интензитет : 500-600 (mcd) 900-1200 (mcd) 250-310 (mcd)
Флукс : 1.68 (lm) 3.2 (lm) 0.84 (lm)
Димензии : 5000 * 10мм
Агол на гледање : 120 °
Оперативен напон : DC5 V
Моќност : 43.2 W / M
LED Количина / m : 144 LEDs / M IC Модел : WS2811 IC по метар Количина : 144 IC
црна PCB
Пакет се вклучени :
10 M 144 led диоди/M LED Лента
SPI контрола на владата
Answer : ___________________________ Note : SIP контрола на владата, на сигнал линија и часовникот не обратно, светлина бар е 5 V напон, ако контролорот е 12 V ве Молиме посебно напојување за светлата, како што тоа е овозможено директно 12 V, во спротивно тоа ќе горат!
Поле на примена :
Широко се користи во мебел, автомобилски, рекламирање, осветлување, бродови и дома декорација индустрии.
Како
1. панорама на градот осветлување, вклучувајќи згради, рекламирање ѕид знаци, пејзажот Божиќ декорација.
2, неправилни дизајн на тело декорација, како што се хотели, клубови, КТВ места како што се polygonal ѕидови, капка тавани и жлебот дизајн.
3, дома залив намали како што се врата рамки, бар, вино кабинет, гардероба, ТВ кабинет.
4, автомобил, како што се телото, возило.
Светлината Забелешка :
1, во светлина на конекција Симфонија мора да работат во случајот на електричната енергија, не живеат конекција;
2, поврзување на Симфонија светлина бар да го сврти вниманието на влезови и излези, не-обратна снабдување - позитивни и негативни не може да се укине;
3, Симфонија светлина бар кога инсталирање на редовни аранжманот, за да се избегне предизвикување краток спој;
4, инсталација мора да бидат во согласност со Моќта на светлината на бројот на конекции WS2801 Симфонија;
5, инсталација мора да се обрне внимание на светлината на сигналот линии и податоци линии мора строго да одговараат на контролорот сигнал линии и податоци линии.
6, секој 5 метри за да се направи до моќ, за да се избегне пад на притисок предизвикано од темни феномен.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Стриптийз
Технически характеристики (светли мъниста / м):
144
Марка led чипове:
Эпистар
Вид на уплътнението:
SMD
документ:
МКО, RoHS, CE
Средният живот (ч):
От 500 000
Случай:
дневна
търговска марка:
YJBCo
Брой Led/M:
144
Водоустойчив:
No
Номер На Модела:
WS2812B
Източник На Захранване:
DC
Производство На Електроенергия:
Движение
Модел led чип:
SMD5050
Напрежение:
5V
Консумирана мощност (W/m):
43.2 W/m